Jak správně ustlat postel a vytvořit z ní krásné místo

Správně ustlat postel snad umí každý, řeknete si. Stlaní skutečně není žádná věda, jen stačí vědět, jak na to. Máme pro vás pár tipů, abyste se nejen dobře vyspali, ale zároveň také chránili postel.

Nemusíte mít extra vyzdobenou postel, stačí ji správně ustlat a pečovat o ni.

Důkladně vyvětrejte postel

Prvním krokem při stlaní postele je vlastně její důkladné rozestlání. Polštáře natřeseme stejně jako peřiny a dáme je na stranu. Otevřeme okno a necháme dobře vyvětrat. Zatímco získá místnost svěží vzduch, peřina a prostěradlo vyschnou od potu. Během noci se totiž poměrně slušně potíme, aniž bychom si to uvědomovali. A pot zase milují roztoči. Pokud nenecháváte postel vyschnout, roztočům se u vás bude hodně líbit.

Vhodná matrace

Po důkladném vyvětrání zkontrolujeme stav postele. Základem správná matrace. Když si pořídíte kvalitní produkt a že se na matraci šetřit nevyplatí, měla by dlouho vydržet v perfektním stavu. O prodloužení její životnosti se také postará chránič matrace. Vlastně se jedná o prošitou deku s gumičkami na uchycení v rozích. Dá se pořídit už mezi 200-300 korunami. Jiná varianta chrániče je froté nepropustný chránič matrace. Může být ze dvou vrstev (froté materiál navrchu a spodní vrstva z polyuretanu a pratelného silikonu), postranní záchytné části jsou z mikrovlákna.

Chránič navlékneme na matraci, uhladíme a navrch dáme prostěradlo.

Prostěradlo

Můžete si vybrat prostěradlo napínací, se kterým prakticky nejsou žádné starosti. Variantou je ale také klasické prostěradlo, které působí více elegantně. Ale je s ním také více práce.

Než se vydáte prostěradlo nakoupit, zjistěte si správný rozměr. Důležitá je šířka a délka matrace, ale také její výška. Jen správně velké prostěradlo na posteli vypadá dobře a nedělá problémy. Díky chrániči matrace vypadá také prostěradlo dobře napnuté.

Povlečení podle ročního období

Na prostěradlo už podle vlastního vkusu narovnáme polštáře a přikrývku. Polštáře i přikrývky by měly mít povlečení odpovídající ročnímu období. Ve vhodném materiálu se lépe spí a proto si na stlaní dáváme také záležet. Když se před spaním vracíme k hezky srovnané posteli, lépe se připravíme na spánek.

Přikrývka může být složená napůl přes postel, ale také v oblasti nohou. Vždy pěkně urovnaná. Na závěr je vhodné postel zakrýt přehozem, který kromě okrasné funkce plní i tu ochrannou.

Krásně ustlaná postel

Krásně ustlaná postel je místem, kam se člověk rád vrací. Můžete vyznávat minimalismus a mít pouze hezky složené polštáře a přikrývky, ale také mít na posteli hned několik polštářů.

Různé polštářky mohou z postele udělat velmi zajímavé místo, na které bude nádherný pohled. Nemusíte mít všechny polštáře jednoho vzoru a typu. Naopak různé struktury mohou ložnici zútulnit. Můžete vyzkoušet nejrůznější materiály. Nebojte se kombinací barev, ale vše by mělo ladit i sobě i vybavení místnosti.

Co se týká barev, mělo by se jednat o barvy uklidňující, nejlépe barvy přírody: žlutá, hnědá, zelená, modrá, bílá v různých odstínech.

Zdroj:
thespruce.com
sleepadvisor.org

Pošlete článek dál:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *