Který druh povlečení je ideální v létě? Vyberte to savé a chladivé

Léto bývá většinou spojeno s vysokými teplotami. Když se večer zachumláme do peřin, často z nás začne brzy lít pot. Které povlečení vybrat, abychom se příjemně vyspali?

Zdravý spánek záleží na množství různých faktorů, ale výběr vhodného povlečení mezi ně patří. Materiál je totiž velmi důležitou součástí. Jaké by mělo být letní povlečení? V zásadě by se mělo jednat o lehký a vzdušný materiál, který zároveň na pokožku působí chladivě.

Bavlna je stálicí

Klasikou v našich postelích je bavlna. Pokud sáhnete po egyptské bavlně, získáte velmi kvalitní materiál. Je příjemný na omak, dobře prodyšný a savý materiál má i výbornou tvarovou a barevnou stálost.

Variantou je bavlněný satén, který patří mezi velmi doporučované materiály. Lesklý materiál láká hlavně svou jemností a příjemným omakem. Bavlněný satén vyniká termoregulačními vlastnostmi, což je velmi praktické. Právě tento materiál totiž využijete po celý rok. V zimě zahřeje a v létě příjemně chladí. Ale dávejte si pozor. Není satén jako satén. Zatímco kvalitní bavlněný satén je chladivý, savý a příjemný na omak, přehnaně lesklý polyesterový satén, téměř bez savosti, vlastnosti přírodního materiálu rozhodně nemá.

Foto: SCANquit

Povlečení bez žehlení

Když se nechcete starat o povlečení, nebaví vás žehlení, pořiďte si krepové povlečení (to není na omak hladké, ale zvlněné). Opět se jedná o úpravu bavlny, podobně jako jersey. Oba tyto materiály jsou dobře prodyšné a absorbují pot.

Zajímavé bavlněné varianty

Mezi další bavlněné materiály patří bavlněný batist, který bývá srovnáván se saténem. Chladivý a savý je i bavlněný perkál. Luxus mezi ložním prádlem přestavuje bavlněný damašek, který se vzhledově podobá pravému hedvábí.

Součástí zdravého spánku je také optimální teplota, která by v ideálním případě měla dosahovat 18 °C. Pokud je teplota vyšší, může být i řešením poohlédnutí se po vhodném ochlazení.

Pošlete článek dál:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *