Tradiční venkovský styl bydlení je nadčasový a stále oblíbený

Venkovský styl je typický svou útulností, romantickou podobou a spoustou květin všude okolo. Co dalšího potřebujete pro vytvoření tohoto bytového stylu?

Venkovský styl bydlení je typický přírodními materiály. Tomuto stylu se také říká cottage styl. Ať už ho nazveme jakkoliv, podobá se provensálskému stylu, který už jsme vám přiblížili a rustikálnímu, se kterým vás seznámíme za týden. Jedná se o takový návrat k tradicím. Poznáte ho podle útulnosti, světlejších barev a drobných květin. Právě přírodní motivy jsou v tomto případě velmi důležité. Z materiálů se využívá hlavně dřevo, často natřené nabílo, dále také kámen.

Kuchyně rozhodně nejsou minimalistické, zato plné života. Foto: Pinterest

Ani stěny by neměly zůstat prázdné. Dobře se na nich budou vyjímat staré hodiny (v kuchyni třeba hodiny s kyvadlem). Příjemnou dekoraci dotvoří i různé fotografie, ideálně staré portréty a další rodinné památky. Chybět by neměly ani obrazy s krajinami a jinými obrázky z přírody. Venkov by měl být přítomen neustále.

Z obývacího prostoru sálá pohoda. Foto: Pinterest

Mohou se objevit i předměty s patinou, jako je tomu u stylu shabby. I v tomto případě se tedy vyplatí podniknout dobrodružnou výpravu na staré půdy, případně do bazarů.

Útulnost a pohodlí, ruku v ruce s praktičností. Foto: Pinterest

Nábytek ve venkovském stylu

Hlavní roli ve venkovském interiéru hraje pohodlí a útulnost, důležitá je ale také funkčnost. Nábytek je většinou vyroben z masivu. Kuchyně jsou zařízené množstvím úložného prostoru, sporák často stojí samostatně (není vestavěný). Typické jsou poličky, na kterých v kuchyních najdeme talíře, hrnky, bylinky, vařečky ve starých nádobách po babičce a řadu dalších nezbytností pro vaření. Drobné spotřebiče se budou skvěle vyjímat v retro podobě. V kuchyni nebo jídelně nesmí chybět ani velký stůl z masivu, ke kterému se pohodlně vejde hned několik lidí.

V ložnici nesmí chybět květované povlečení. Mělo by být vyrobeno z přírodních materiálů.

Květiny všude, kam se podíváš. Foto: Pinterest
Foto: Pinterest

Vzory a doplňky ve venkovském stylu

Jak už jsme uvedli, venkovský styl je plný květinových motivů, objevují se různé vázy a další keramické doplňky. Vše tak nějak připomíná dobu strávenou u prarodičů.

Foto: Bonami

Vedle nejrůznějších doplňků nesmějí chybět ani květiny ve váze, květiny v květináčích, třeba právě po babičce.

Pošlete článek dál:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *