Salone del Mobile 2024: nejvýznamnější veletrh nábytku v duchu funkčnosti a udržitelnosti

Ve druhé polovině dubna se v italském Milánu konal už 62. ročník nejvýznamnějšího veletrhu nábytku, doplňků a bytového designu na světě – Salone del Mobile. 

Salone del Mobile je místo pro profesionály z celého světa, kde mohou sdílet novinky v oblasti nábytku a interiérového designu. Design a inovace opět v duchu funkčnosti a udržitelnosti. Velkolepé instalace světových lídrů designu představily převratné novinky i nejvyhledávanější stálice portfolií v novém kabátě napříč milánskou expozicí Salone del Mobile.

Co zaujalo obchodní a architektonický tým Konsepti? Na co se budou moct těšit zákazníci?

Salone del Mobile je pro Konsepti důležitý milník v každém roce. Vedle možnosti upevňovat partnerství s firmami, jejichž pohled na design už téměř 30 let přinášíme do českých domovů a kanceláří, nám také napovídá, kam se dál budou ubírat kroky současných špiček designu a řemesla,” vyzdvihuje Lucie Řezníčková, spolumajitelka Konsepti. Jak s celými kolekcemi, tak i solitéry desítek zastupovaných značek, které se v rámci veletrhu prezentují, pracují obchodníci i architektonický tým v Konsepti po celý rok. Výběr představuje nejvýraznější objekty těch, které jsou v Konsepti zastoupeny. 

Letošní prezentace představila lákavé expozice významných designérských jmen, některé již tradiční spolupráce i nová překvapivá spojení. U vybraných produktů již není tajemstvím důraz na řemeslné zpracováníudržitelnost či rozpoznatelnou uměleckou intervenci.

Baxter přichází s modulárním rozšířením sedačky Juliette a vzdává hold dokonalému spojení materiálu, formy i funkce v podobě stolu Loom. Francouzský návrhář Christophe Delcourt rozšířil řadu pohovky Juliette o nové zaoblené moduly. Geometrické čisté linie a dokonale ohraničené objemy této sedačky potvrzují její moderní a precizní design tolik typický pro tuto značku.

Konsepti, pohovka Juliette

Značka Moroso představila již tradiční spojení v kolekci Diesel Living with Moroso, která je synonymem neformálního životního stylu. Nechybí ani špetka extravagance v podobě sedacích objektů v trendy odstínech a organických siluetách.

Moroso, Flagship Store, Milan Design Week 2024. Foto: Leonardo Duggento

V italské B&B Italia hrají prim uhrančivé tvary i luxusní materiály, které v dokonalém spojení symbolizují svébytný designový solitér typický pro rukopis značky.

Stůl Assiale od Piera Lissoniho reprezentuje svébytný designový kousek aktuální kolekce. Vyrábí se ve dvou variantách – pevné a rozkládací. Jednokusý model je vyroben z červeného Levanto mramoru, jež značně umocňuje jeho monumentální dojem. Charakteristickým znakem rozkládací verze je zase speciální výsuvný systém zvětšující velikost stolu pouhým posunutím horní desky. Tím se přizpůsobí různým požadavkům na prostor a jeho využití. Rozkládací verze je k dispozici v lesklém nebo saténově lakovaném finiši ve všech barvách.

Konsepti, Assiale BB-Italia. Foto: Gionata Xerra

Společnost Arper letos vsadila na udržitelnost. Představila revidovanou verzi židle Catifa Carta vyrobenou z inovativního materiálu Paper Shell, díky kterému je plně rozložitelná. Zakřivená silueta poskytuje pevnost a pohodlí a zároveň nastavuje progresivistický standard pro udržitelný design díky inovativnímu materiálu. Přepracovaná dvojitě zakřivená skořepina je vyrobena z tohoto kompozitního dřevěného vedlejšího produktu a je plně rozložitelná. Firma Arper se tak postavila klimatickým výzvám a je prvním výrobcem v designérském průmyslu, který aplikuje high-tech vědecké poznatky na užitný design. 

Konsepti, Arper CatifaCarta 06ph foto: Salva Lopez

Zdroj: Konsepti
Úvodní foto: Moroso, Flagship Store Milan Design Week 2024. Foto: Leonardo Duggento

Pošlete článek dál:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *