Vánoční hvězda: Jak o rostlinu pečovat, aby na Vánoce krásně kvetla?

Milujete vánoční hvězdu a je vám líto, že kvete vždy jen jeden rok? Vůbec tomu tak nemusí být. Co dělat, aby vám vánoční růže znovu vykvetla? Jak se o ni postarat po nákupu?

Chcete, aby vánoční hvězda vykvetla?

Teď je nejvyšší čas rostlině dopřát trochu temnoty. Od konce září nebo v říjnu začněte poinsettii dávat do tmy, alespoň na 12-14 hodin. Nemusí přijít do sklepa, ale stačí, když přes ni opatrně přehodíte krabici nebo neprůhledný pytlík. Tím nastartujete proces kvetení a v době Vánoc budete mít o krásu postaráno.

Jak na nákup vánoční růže

Většinou během listopadu se začnou objevovat květináče s různými podobami vánoční hvězdy neboli poinsettie. Tato květina je sice jednoduchá, a přesto velmi krásná. Jedná se o rostlinu původem z Mexika, tak si dejte pozor na to, kde ji kupujete a jak ji přenášíte domů. Nemá totiž ráda chlad. Na cestu proto potřebuje pořádně zabalit do novin nebo jiného papíru. Vánoční hvězda nejenže nemá ráda chlad, ale ani průvan. Pokud by se na takovém místě objevovala, pak by mohla uhynout.

Foto: Pixabay

Jak vybírat vánoční hvězdu

Rostlina, kterou si pořídíte, by neměla jevit žádné známky poškození. Důležité jsou svěže zelené husté listy a také nevyvinuté pučící květy (drobné pupeny ve středu). Pokud má rostlina takto nasazeno, mohla by kvést dokonce dva až tři měsíce. Další, co byste při výběru měli sledovat, je vlhká půda. Někdy totiž bývá zcela vysušená, což svědčí o špatné péči. Druhým extrémem může být přelití rostliny. Jak už jsme si řekli, po vybrání květiny ji je třeba dobře zabalit a co nejdříve ji donést domů.

Péče o vánoční hvězdu

Vánoční hvězda nepotřebuje příliš zalévat. Mělo by se jednat o odstátou vodu o pokojové teplotě. Zemina by měla být vlhká, ne přelitá. Čím rostlině prospějete, je rosení. Hodí se obzvláště tam, kde je suchý vzduch.

Poinsetii vyhovuje pokojová teplota až 22 °C. Neměla by být přímo u topení a nesnáší průvan. Rostlině se líbí na světlém místě.

Jednou za čas můžete rostlinu přihnojovat hnojivem na kvetoucí pokojové rostliny..

Pošlete článek dál:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *