Uspořádejte zahradní párty – jak na nezapomenutelnou oslavu

Určitě pořádáte na zahradě nebo na terase běžné malé oslavy, ale co když budete chtít připravit něco skutečně velkého? Máme pro vás inspiraci, jak na nic nezapomenout a připravit skvělý zážitek.

Větší oslavy bývají náročnější na organizaci, proto vás nenecháme ve štychu a máme pro vás průvodce přípravami oslav. Nejprve je třeba si uvědomit odpovědi na základní otázky: kolik osob se bude akce účastnit, bude určená i pro děti, přijdou i starší osoby a který prostor vyberete k pořádání takovéto oslavy? Máte také zastřešený prostor, který se bude hodit při hrozbě deště? Jestliže nemáte vlastní zastřešení, jako je pergola nebo třeba altán, můžete si pořídit party stan, který si lze pouze vypůjčit.

Téma zahradní párty

Když budete mít tyto základní odpovědi, je na místě otázka tématu akce. Může se samozřejmě jednat o oslavu bez tématu, ale téma dodá oslavě na zajímavosti. Může se jednat třeba o retro párty, oslava léta, také může být ve španělském stylu, mexickém stylu, kreativitě se meze nekladou.

Foto: Pinterest/www.catchmyparty.com

Hosté

Vyberte vhodné datum sepište si seznam hostů. Připravte pozvánky, které budou třeba i odkazovat na zvolené téma a odešlete je hostům. Vhodné je uvést i dress code, které oblečení bude vhodné.

Zvažte, jestli budete chtít určitého hosta usadit na konkrétní místo, nebo jestli návštěvníkům dáte volnou ruku. Případně pro tento účel připravte kartičky se jménem, které pak dáte na příslušné místo u stolu.

Pohoštění pro zahradní párty

Předem je také třeba promyslet pohoštění. V případě oslavy je ideální švédský stůl, kdy každý bude moci uzobávat podle toho na co a kdy bude mít chuť. Ideální je ovoce, zelenina, sýry a různé specialitky, jako slané tartaletky, minipizzy, jednohubky. Hlavním jídlem pak mohou být speciality z grilu – zelenina, maso, sýry, burgery, různé varianty špízů a k tomu rozdílné dipy. Při sestavě menu je třeba zohlednit různé varianty stravování – děti, vegetariáni, milovníci masa a podobně. Chybět by neměly ani varianty různých sušenek, koláčů, muffinů a dalších dezertů. Za parného léta se hodí i nanuky nebo zmrzliny.

Sladký bar může nabídnout spoustu variant s ovocem. Foto: Pinterest/chefsarahelizabeth.com

Rozmyslet je potřeba také nápojový seznam. V létě jsou ideální různé míchané nápoje – alkoholické i bez alkoholu. Jednoduché řešení nabízí karafa s čistou vodou, do které vhodíte třeba plátky citrusů (případně můžete využít jiné druhy ovoce) a několik snítek meduňky. Aby nápoje vydržely v dobré kondici, je vhodné pití chladit. Vtipné jsou různé ozdobné kousky ledu. V tom pomohou různé formičky na led. Led může mít i ozdobnou funkci – můžete ho zabarvit šťávou, ale také se dá zamrazit kousek ovoce, případně jedlých květů

S ohledem na vybraná jídla a nápoje a počet hostů si připravte nákupní seznam.

Výzdoba na zahradní párty

Výzdoba by měla odkazovat na zvolené téma. Podle toho vyberete ubrus, ale i třeba pouze pás do prostřední části stolu. Důležité je také rozmyslet nádobí – sklenice, talíře – aby jich byl dostatek a byly praktické. Efektně vypadají některé kvalitní plastové kelímky, pohárky. Nemusíte se bát, že je v zápalu zábavy někdo rozbije a zraní se střepy. Kromě toho jdou používat i vícekrát. Pro ekologicky smýšlející je možno sáhnout po rozložitelných kelímcích, pro teplé i studené nápoje. Také talíře mohou mít bio podobu. Kromě toho se nabízí i varianta klasických plastových, případně papírových talířů. Plasty mohou být i barevné a dodat akci barevný akcent.

Zapomenout by se nemělo ani na květinovou výzdobu, ať už květinové pugety ve váze, samostatné květiny, plovoucí květiny. Květiny mohou dozdobit i třeba nápojový bar. Aranže mohou doplnit různé dekorace z keramiky, sušených květů a podobně.

Také je potřeba zvážit, jestli stačí zahradní nábytek, který máte k dispozici. Stůl, u kterého se bude sedět, případně příruční stolek. Řešením může být i barový vozík. Potřeba budou i sedačky, židle. Velmi populární je také nábytek z palet, může být doplněn třeba jen o polštáře. Řešením na den, může být i pikniková deka, na kterou pro větší pohodlí můžete umístit i několik polštářů. Hodit se bude také slunečník.

Osvětlení

Osvětlení hraje důležitou roli, pokud se oslava protáhne do večerních hodin. Na stole mohou být svíčky, lucerničky – mohou stát na stole, ale být i různě rozvěšené. Rozvěsit se dají i efektní řetězy se žárovkami. Zajímavě vypadají také louče. Pokud nechcete riskovat oheň, vsaďte na solární pochodeň.

Zajímavým večerním tipem může být i sledování nějakého filmu. Foto: Pinterest/houseandgarden.co.uk

Těsně před oslavou

Některá jídla je možné připravit o trochu dříve. Co jde, nenechávejte na poslední chvíli. Pokud budete připravovat specialitky, ale i třeba klasické jednohubky, připravte malé kartičky s názvem pokrmu (obsaženými surovinami).
Pak už je na řadě vlastní vyzdobení prostoru.

Další tipy

Pokud budou na oslavě i děti, bude potřeba pro ně zajistit program. Ten může nabídnout třeba hrací koutek.

Dospělé zase může zaujmout fotokoutek, kde bude fotoaparát a několik propriet na nápadité focení. Pro památku na akci je možné na stůl rozmístit i několik jednorázových fotoaparátů.

Budete potřebovat prostor pro tanec? Zajistíte nějakou formu hudby?

Už máte vymyšlenou zahradní párty? Ať se podaří.

 

Pošlete článek dál:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *