Splňte si svůj zahradní sen díky profesionálnímu návrhu a realizaci zahrad

Stavíte dům nebo řešíte předělání vaší stávající zahrady? Důležité je připravit ucelený projekt tak, aby vám zahrada vyhovovala po všech stránkách.

Zahrada jako celek

Projekt zahrady by se měl řešit najednou. Je tedy důležité, abyste si uvědomili, jaký typ zahrady se vám líbí a jakým způsobem budete zahradu využívat. Jestli si na ní budou hrát děti, jestli budete chtít vystavět zahradní okrasné nebo koupací jezírko, zda na ní bude skalka, pergola nebo terasa či třeba ovocné stromy. Zahrada by měla být nejen hezká, ale hlavně funkční. S návrhem realizace zahrady je proto vhodné oslovit specialisty, například profesionály z firmy Zahradní specialista, kteří vám připraví návrh zahrady na míru a následně zahradu realizují tak, aby byla přesně podle vašich představ.

Návrh zahrady

Začínáme návrhem zahrady

Víte, co vše si v zahradě přejete mít? Všechny informace předáte zahradnímu architektovi, který připraví návrhy, jak by vaše ideální zahrada mohla vypadat. Vizualizace budoucí zahrady se vytváří ve 2D nebo 3D návrhu. Díky tomu uvidíte, jak vaše zahrada bude vypadat. Do návrhu se promítne vše důležité – skalka, pergola, zahradní jezírko, stromy, keře i travnatá plocha. Poté dochází k vlastní realizaci zahrady.

Pokud si chcete zahradu navrhnout sami, můžete využít bezplatný plánovač myGarden.

Realizace zahrady

Realizace zahrady

Samotná realizace zahrady závisí na tom, co vše se na pozemku bude dělat. Někdy stačí částečně upravit terén, zasadit stromy, keře a květiny na vhodná místa a je hotovo. Ovšem u složitějších projektů, které zahrnují například realizaci pergoly nebo zahradní terasy, vybudování zahradního jezírka nebo skalek, musíte počítat s tím, že příprava zahrady do stavu, kdy je možné ji využívat na 100 %, nějakou dobu potrvá.

Údržba zahrady

Vysazením rostlin práce nekončí

O zahradu je důležité se starat. Pak se stane místem odpočinku, kde budete nabírat novou energii a relaxovat. Pokud máte kladný vztah k zahradničení, můžete péči o svou zahradu zvládnout sami. V případě, že je zahrada rozlehlá nebo chcete věnovat svůj čas jiným činnostem, můžete využít služeb zahradních firem. Vyberete si buď jednorázovou úpravu vaší zahrady nebo své zahradě můžete poskytnou pravidelnou péči. Při pravidelné údržbě se zahradní specialisté postarají o správnou závlahu rostlin, budou profesionálně zastřihávat stromy, vyčistí zahradní jezírko, upraví skalku, aby z ní rostliny nepřerůstaly, nebo posekají trávník.

Nechte si vytvořit zahradu svých snů díky odbornému návrhu a realizaci zahrad.

Pošlete článek dál:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *