Anglický styl bydlení – inspirace přírodou

Anglický styl bydlení je čistá elegance plná romantiky a přírody a ani zdaleka není minimalistický.

Přírodní motivy a motivy venkova se objevují všude. Na obrazech, tapetách, látkách, doplňcích. Podobný styl najdete třeba i v inspiracích z Provence. Z barev převládají světlé barvy – kromě bílé, je to i krémová, růžová, šedá, světle modrá. Tyto jemné tóny doplňují kontrastní tmavě hnědá, tmavě červená a často také cihlová, terakota. Právě výrazné kombinace jsou poměrně časté.

Anglický styl bydlení připomíná pocit, jako byste se dostali do starožitnictví. Charakterizuje ho noblesa a tradice.

Foto: Pinterest/Hunker

Anglický styl je zdobný

Pro anglické interiéry je typický nábytek z tmavého masivu. Kromě dřeva se objevují přírodní materiály – kůže, mramor, kámen, kované železo, křišťálové sklo.

Sedací soupravy jsou potaženy látkami s květinovými a károvanými vzory. Jsou doplněny množstvím polštářů, ale třeba i dekami. Anglický pokoj také mívá pohodlné křeslo.

Foto: Pinterest/Essentials

Obývací pokoj a třeba i jídelna v anglickém stylu jsou plné nábytku. Najdete v nich také různé stolky – konferenční, odkládací. Ve skříních je vystaven nádherně zdobený čajový servis. V obývacích pokojích by také neměla chybět knihovna.

V obývacích pokojích se často objevuje krb s krbovou římsou, zaplněnou různými rodinnými fotografiemi. Pokud si nemůžete dovolit skutečný krb, dá se zvolit falešný. Sice si v něm oheň nerozděláte, ale efekt vytvoří. Doplnit ho mohou zdobné svícny, kterých je v anglických místnostech dostatek.

Pro koupelny je typická velká vana na nožičkách, častá je mozaika.

Foto: Pinterest / kathyscottage.blogspot.com

Dekorace v anglickém stylu

Na okna patří nejen záclony, ale i těžké závěsy, třeba ze sametu. Místnosti zdobí různé dekorace, ubrusy, koberečky. Vše by ale mělo ladit.

V bydlení v anglickém stylu nechybí křišťálový lustr, případně jeho napodobenina.

Foto: Pinterest / Peale Green
Pošlete článek dál:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *