Inspirace pro obklady v interiéru

Stěny v bytě nebo domě nemusí být jen hladké a bílé, řešením samozřejmě může být vybrat nějakou zajímavější barvu, ale ne všude se hodí a stejně nemusíte docílit ideálního výsledku. Naštěstí možností existuje více a my si jednu z nich představíme, konkrétně se podíváme na cihlové obklady. Pro cihlový vzhled přitom není nutně potřeba, aby zeď byla postavena z plných lícových cihel, tento design spolehlivě zajistí také obkladové pásky.

Nezáleží na tom, zda se jedná o novostavbu, nebo chcete svůj domov po letech oživit, cihlové obkladové pásky lze nalepit na jakoukoliv zeď s dostatečnou konstrukční nosností ve zděném domě i dřevostavbě. Cihlové pásky navíc nejsou vůbec nic podřadného, jedná se totiž o nařezané lícové cihly.

Obklady v podobě cihlových pásek v interiéru vypadají stejně jako plné cihly, ale jsou méně náročné na prostor, což rozšiřuje jejich možnosti použití. Jsou dostupné rovné i rohové.

Univerzální design

Jednou z výhod cihlových obkladů je, že zapadnou téměř do jakékoliv místnosti a do různě zařízených domácností. Jedná se o přírodní materiál, který se hodí mnoha designérských stylů, například venkovského, industriálního, rustikálního nebo skandinávského a své místo najde i v moderně zařízené domácnosti, a to v interiéru i exteriéru. Vzhled cihel je oblíbený spoustu let, nadčasovost mu tak nemůže nikdo upřít a nic nenapovídá tomu, že by měl tento trend ustupovat.

Cihlové pásky jsou stejně jako plné cihly dostupné v mnoha barevných odstínech – od světle krémové, přes pro cihly typický červenohnědý odstín až po tmavě antracitovou. Existuje také čistě bílá varianta, kdy jsou cihly natřené bílou barvou, zachovávají si však svou strukturu. V různých barevných variantách se nabízí také spárovací hmota, díky čemuž si můžete přizpůsobit celkový vzhled přesně podle vašich představ.

Cihlové obklady krbu

V interiéru najdou cihlové pásky využití jako obložení stěn v ložnici, kuchyni či obývacím pokoji, ale snad nejčastěji se s nimi lze setkat v podobě obložení krbu. Cihlové obklady krbu vypadají stylově a navíc jsou velmi praktické – na většině odstínů cihel není příliš patrné znečištění, na rozdíl od malované zdi. A takové šmouhy od dřeva nebo popela vzniknou v blízkosti krbu velmi snadno. Samotné topeniště je však nutné vyzdít ze šamotových cihel, lícový materiál není určen pro přímý kontakt s ohněm.

Pošlete článek dál:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *