Začíná podzim. Které barevné kombinace vyzkoušet v interiéru

S přicházejícím podzimem je příležitost na obměnu interiéru. Při provádění změn je důležité zvážit jedno základní pravidlo: barevný soulad. Jen tak totiž bude vzhled celého domu ladit a vypadat dobře. Zjistěte, které barvy spolu dobře vypadají. Dodejte interiéru teplo a pohodu, abyste se doma cítili dobře.

Žlutá a oranžová

Máme pro vás nadčasové klasiky, ale také trochu méně tradiční kombinace. Jednou z těch obvyklejších je právě žlutá a oranžová. Obě barvy najdeme na listech podzimně zbarvených stromů. Dodejte interiéru i exteriéru žluté a zářivě oranžově oranžové akcenty v podobě dekorací. Kostkované polštáře, zářivé vázy, prostírání, záclony, volba je jen na vás.

Šedá + hnědá + bílá

I toto jsou tóny přírody, i když oproti předchozí variantě značně neutrální. Oproti zářivým barvám uklidňují a navozují pohodovou a klidnou atmosféru. Může se jednat o kamenné předměty, které skvěle doplníme o dřevěné prvky, třeba i pletené proutěné koše.

Hnědá a zelená

Dalšími barvami přírody, jsou typické odstíny přírody. Hnědá a zelená. K podzimu se hodí spíše tmavší odstíny. Ať už je to barva mechu, nebo barva stromů. Ocitnout se v lese, a přitom být doma, je krásné. Můžeme sáhnout po kobercích, stínidlech na světlo, rámečcích obrázků.

Oranžová a tmavě šedá

Trochu méně tradiční jsou barvy oranžová a šedá. Oranžová nabije prostor energií a šedý se postará o harmonii. Pokud máte šedou sedací soupravu, budou na ní úžasně vypadat oranžové polštářky, které ji projasní.

Foto: Westwing.cz

Modrá a oranžová

Další neobvyklá kombinace je velmi moderní. Jasně tmavě modrá a oranžová vytváří spíše svěžejší dojem. Doplňte tyto výrazné barvy teplými neutrálními tóny, třeba béžovovou nebo karamelovou. Tyto neutrální tóny se postarají o větší útulnost.

Červená a hnědá

Hnědá se také hezky vyjímá s červenou, podobně jako je tomu v případě kmenů stromů obalených červenými podzimními listy. Tuto výraznou kombinaci můžeme zmírnit neutrálními tóny. Třeba na rámečcích obrázků, ale také na polštářích, vázách.

Šalvějově zelená a oranžová

Zajímavý kontrast přináší uklidňující šalvějově zelená s teplou a výraznou oranžovou barvou. Obě barvy se vzájemně vyvažují a výsledek příjemně překvapí. K těmto tónům můžete přidat i třetí barvu. Dobře je doplní černá, kterou můžete začlenit v drobných detailech, jako jsou úchytky nábytku, ale třeba i keramika.

Krémová a světle hnědá

Tóny hnědé jsou velmi jemné, vyvolávají příjemné a pohodové pocity. K podzimu se jednoznačně hodí. A nejen k němu. Tyto neutrální barvy můžete hezky kombinovat s dalšími a ke každému ročnímu období vám vznikne zajímavý výsledek. Útulnost můžete dodat v podobě dřevěných prvků, ale také dekoračních předmětů.

Okrová a bílá

Oranžová barva v nejrůznějších odstínech je pro podzim typická. Nejen s ohledem na všudypřítomné dýně, ale také s ohledem na podzimně vybarvené listí, které často bývá v těchto barvách. Kouzelným odstínem je okrová. Právě v kombinaci s bílou, vytvoří velmi jednoduchou podzimní změnu v interiéru. Opět může jít o drobné detaily, jako je stínítko lampy, drobné dekorace, ale i třeba povlečení.

Která je ta vaše barevná kombinace, kterou si přinesete do domova? Podělte se o tipy v komentářích pod článkem.

Úvodní foto: alex geerts, Unsplash

Pošlete článek dál:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *