Veselá nálada do interiéru? Sáhněte po doplňcích v odstínu Viva Magenta

Letošní barva roku je Viva Magenta a na rozdíl od umírněných minulých let se s touto barvou můžete naladit do veselých tónů. Jak ji zařadit do interiéru?

Americký institut barev Pantone stanovil letošní barvou roku tón Viva Magenta 18-750. Výrazná purpurově červená barva barva vnese do interiéru život a vášně a radost. Tento odstín upoutá pozornost všude tam, kde se objeví. Odvážná barva mnohem více zaujme, když ji budete využívat s rozmyslem. Nemusíte stěny malovat napurpurovo. Mnohem zajímavější bude, když ji zařadíte v rozumné míře. Stačí začlenit do místnosti jen nějaký prvek, který upoutá zrak. Připravili jsme pro vás několik tipů, které vás mohou inspirovat pro změny ve vašem interiéru.

Foto: designovynabytek.cz

Jak je vidět, krásný odstín Viva Magenta nádherně vynikne na sedací soupravě. Když tuto barvu v interiéru doplníte o jemné tóny, velmi prostor osvěží a zpestří. Tmavá barva je navíc poměrně praktická. I když světlé chlupy domácích zvířat jí příliš slušet nebudou.

Foto: Mujkoberec

Barva Viva Magenta se také uplatní na koberci, ať už se bude jednat o velkoplošný nebo malý kobereček. Tato barva má v sobě teplé i studené odstíny a velmi snadno ji proto můžete kombinovat. Intenzivní barva má v sobě sytě červenou s fuchsiovými podtóny, nechybí jemná růžová a není ani daleko od vínové. 

Barva Viva Magenta výborně vypadá na doplňcích. Ať už se jedná o textil, jako jsou závěsy, polštáře, deky, prostírání, nebo třeba doplňky, jako jsou vázy, obrázky květináče. Prozářit prostor prostřednictvím tohoto odstínu můžete i v podobě sklenic i talířů.

Foto: Westwing/WestwingNow

Barvu roku 2023 tak můžete začlenit do každého prostoru v bytě, ať už se jedná o pracovnu, dětský pokoj, kuchyni, obývací pokoj, nebo jídelnu.

Změny nemusí nutně znamenat vysoké finanční částky. Už s málem dokážete zcela proměnit prostor a dodat mu zcela jiný vzhled. Vezměte Viva Magentu k vám domů

Zdroj: úvodní foto Westwing/WestwingNow.cz

Pošlete článek dál:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *