Pantone maluje svět navínovo. Barvou roku 2023 je Viva Magenta

Koncem každého roku je netrpělivě očekávána nová barva roku od společnosti Pantone. Pro rok 2023 bude barvou roku Viva Magenta s kódem 18-1750!

Firma Pantone vybírá barvu roku podle toho, jaká bude celospolečenská nálada a většinou její výběr tomuto stavu odpovídá. I tentokrát měla skvělou ruku, když vsadila na optimistickou a veselou vínovou barvu s nádechem fuchsiové. Viva Magenta je inspirovaná přírodou, broukem zvaným nopálovec karmínový a jeho karmínovým barvivem. Barva vybízí k experimentování a sebevyjádření bez omezení. Společnost Pantone považuje barvu roku 2023 za elektrizující a neohraničený odstín. Symbolizuje vervu pro život a rebelského ducha. 

Viva Magenta následuje po loňské barvě Pantone, Very Peri. Loňský odstín měl podporovat kreativitu a vynalézavost. Viva Magenta 18-1750 je barvou odvážnou, plnou vtipu a síly.

PANTONE 18-1750 Viva Magenta vyvolává přírodní síly a galvanizuje našeho ducha a pomáhá nám budovat naši vnitřní sílu.

Leatrice Eisemanová, výkonná ředitelka Pantone Color Institute

Designéři zatím hledají možnosti, jak tuto úžasnou veselou barvu začlenit do bytového zařízení. Nemusíte si přitom pořizovat červené stěny. Velmi zajímavě třeba vypadá neutrální zařízení a drobné akcenty, které budou právě v PANTONE barvě roku 2023 18-1750 Viva Magenta. Může se jednat o skleněné, nebo keramické dekorace, textilní doplňky. Hodí se na ložní prádlo, ale třeba i na koberec. Skvěle může vypadat i jako sedací kostka, případně křeslo.

Zdroj: Pantone

Pošlete článek dál:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *