Jak získat co nejvíce úložných míst v malé kuchyni

Často bychom si přáli, aby měla kuchyně velikost jako taneční sál, bohužel většinou je to naopak. Jak nejlépe využít prostor v malé kuchyni? Máme pro vás zajímavé tipy.

Kuchyni je třeba mít dobře promyšlenou, abyste mohli vařit pohodlně a rychle. Je třeba tu mít vše dobře k dispozici. Naše tipy vám pomohou využít prostor, který máte. Díky nim vám bude připadat, že můžete chystat jídlo na daleko větší ploše.

Opticky zvětšený prostor

Úložný prostor je důležitý. A nabízí se řada možností. Využívejte otevřené skříňky a zavěšujte je i na stěny všude, kde se dá. Tím, že budou otevřené, nebude vypadat prostor stísněně. Komě toho bude vše lépe k dosažení a díky zavěšeným skříňkám získáte další užitečné prostory. V malé kuchyni je třeba využít skutečně každý prostor, včetně rohů. Všude se dá umístit skříňka, polička. Stále ovšem platí to, že čím je polička výše, tím by na ní měly být předměty, které se využívají méně.

Ikea má v sortimentu dostatek vhodných systémů. Foto: Ikea

Prostor, který se dá využít, najdete na stěně nad pracovní deskou. Zavěste si tam tyč s háčky, na kterou můžete dát veškeré kuchyňské pomocníky, jako je třeba naběračka. Tato závěsná jednotka zobrazená výše umožňuje některé z vašich často používaných předmětů viset nad vaším pultem. To také usnadňuje navigaci v kuchyni tím, že máte nádobí, nádobí a náčiní na dosah.

Pokud máte kuchyni do L nebo U, poohlédněte se po kuchyni, která má speciální skříňky s otočným košem. To, aby vznikl v malé kuchyni volný prostor bez využití, by byla skutečně škoda.

Zavěste pegboard

Že jste o pegboard neslyšeli? Možná vám ji lépe přiblížíme, když naznačíme, že se vlastně jedná o děrovanou nástěnku. Zavěsit na ni můžete řadu věcí: struhadlo, sítko, ale i třeba pánvičku. Jeho výhodou je to, že v průběhu času upravovat tak, jak budete potřebovat.

Dirkovaná deska skadis od Ikey zvaná také pegboard. Foto: Ikea

Využívejte parapety

Pokud máte okno, je škoda, aby zůstal parapet prázdný. Použijte ho jako úložiště. Skvěle se na něm budou vyjímat květináče s bylinkami, nebo třeba vaše oblíbené kuchařky.

Pořiďte si skládací kuchyňské stoly

Do malé kuchyně si ale můžete pořídit i další vychytávky, jako je třeba skládací kuchyňský sůl, případně židle. V malé kuchyni si může stůl posloužit, když bude potřeba, a pak ho můžete pohodlně složit.

Prkénko na dřez

Jiným zajímavým tipem je prkénko na dřez. Pokud nemáte dostatek prostoru, hledáte ho zkrátka všude. Jedním z takových míst je prkénko nad dřez. Existuje v řadě variant, tak aby vyhovoval příslušným rozměrům dřezu. To, že bude hned vedle tekoucí vody, je jen pozitivum.

Krájecí prkénko na dřez, OBI. Foto: OBI

Úvodní foto: Freepik, Racool_studio

Pošlete článek dál:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *