Milujete kolem sebe řezané květiny? Pořiďte si Zahradu do vázy

Loni vyšla kniha zkušené zahradnice Anity Blahušové zahrada do vázy a právě na jaře by se zase mohla hodit. Co všechno v ní najdete?

Titul Zahrada do vázy je plný nádherných fotografií přímo od autorky knihy. Nezjistíte jen to, které květiny mohou být v určitém období ve váze, ale dozvíte se i to, co je potřeba k úspěšnému pěstování květin a k péči o ně jak v půdě. Naučíte se připravit si ideální květinový záhon i to, jak se o rostliny správně starat, nebo jaká jsou pravidla řezu do vázy i základy květinové vazby. V knize najdete také vzorové plánky konkrétních záhonů a přehledy pro různé typy pozemků, celoroční kalendář.

Ukázka z knihy Zahrada do vázy

Zjistíte přehled rostlin vhodných k řezu: od jara až do zimy, od drobných jarních cibulovin, přes letničky, dvouletky a trvalky, až po důležitou výplňovou zeleň či okrasné stromy a keře. V knize Zahrada do vázy najdete osvědčené a tradiční květiny, ale i rostliny pozapomenuté a překvapivé. Dozvíte se, co která pro svůj růst a bohaté kvetení potřebuje, co je specifické pro její řez a trvanlivost. Nahlédnete také do barevné palety nejrůznějších druhů a kultivarů rostlin vhodných právě k řezu.

Kniha není určena jen začátečníkům, ale i těm pokročilejším pěstitelům. Přijde si v ní na své každý, kdo potřebuje podrobného průvodce pěstováním květin k řezu: nádherných, pestrých, lokálně a ekologicky vypěstovaných vlastníma rukama. Nemusíte mít jen prostor na sluníčku, ale řeší i stinná místa, venkov i město. I ti, kteří mají balkon zjistí, co mohou vypěstovat, aby se dočkali krásné vázy plné květin.

tulipány Orange princess v nádobě, ukázka z knihy

Zkušená zahradnice Anita Blahušová

Anitu Blahušovou odjakživa zajímal svět rostlin. Po studiích na Vysoké škole ekonomické se věnovala svému oboru v Belgii, ale po návratu do Čech se pustila do studia v oboru zahradnictví. Začala experimentovat s městským zahradničením, z čehož vznikla kniha Zahrádka v květináči (2014 – kniha je už rozebraná a vyprodaná). Napsala také další knihu Zahrada žije – Zahradničíme s dětmi . Prozatím posledním titulem je loni vydaná Zahrada do vázy.

Autorka spolupracuje se společensky prospěšným spolkem KOKOZA, který se zabývá propagací kompostování a pěstování ve městě, a v letech 2016 a 2017 byla organizátorkou festivalu věnovaného městskému zahradničení s názvem „Letná roste“. Propaguje zahrady užitkové a utvářené v souladu s přírodními principy: vonící, bzučící, pestré a trochu divoké.

Nakladatel: Smartpress, autorkou fotografií je Anita Blahušová, 224 str.

Pošlete článek dál:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *