Hanka Zemanová ve své nové knize odhaluje Rytmus roku

Hanka Zemanová vydala ve Smartpressu tituly Nová biokuchařka, BioAbecedář a teď jí vyšla novinka s názvem Rytmus roku. Tato nádherná bichle prozrazuje, proč nás příroda léčí, jak nám dodává energii a vnitřní klid, ale zároveň také, proč je život mimo přirozený rytmus zdrojem nepohody a neuspořádanosti.

„Příroda má všechno skvěle vymyšlené. každý měsíc v roce nám nabízí dary, kterými nás posiluje, léčí a udržuje v rovnováze. Proto je život podle rytmů přírody lékem a zdrojem životní síly. Říkám těm darům pomocná ruka přírody. Jsou to superpotraviny, které máme úplně zadarmo k dispozici. Kopřivy, pampelišky, bršlice, lesní borůvky, šípky, trnky a léčivé byliny, denní světlo a v noci úplná tma. v létě ohňostroj krásy, světla a hojnosti, v zimě ticho, tma a nebarevná krajina. To vše vyživuje a léčí naše tělo i duši. Jsou to zdánlivě nejobyčejnější věci, které jsou v ohrožení. stejně jsou úrodná půda, čistá voda, brouci a včely. Pojďme je prosím společně chránit jako nejvzácnější poklady.
Napsala jsem proto tuto knihu Rytmus roku. Spolu se třemi lékařkami jsem na každý měsíc vybrala léčivé nápoje, jídla a tipy, jak běžný životní styl sladit s rytmem přírody,“ říká autorka knihy, Hanka Zemanová.

Ukázka z knihy Rytmus roku

Výpravná kniha, rozdělená podle jednotlivých měsíců v roce, provází čtenáře celým rokem tak, jak ho má nastaven Hanka Zemanová se svou rodinou. Recepty navíc vznikly po konzultacích se třemi zkušenými lékařkami zaměřenými na středoevropské léčivé jídlo i byliny, tradiční čínskou medicínu, ajurvédu a antroposofii.

Celý rok je pestrý a každé období nabízí nějaké poklady přírody a prožitky. Titul je proto plný receptů na posílení imunity, pohody a zdraví. Najdete v něm skvělé sezónní recepty na rozšíření jídelníčku, ale i nápoje a léčivé elixíry. Celý titul provází množství inspirativních fotografií, které v člověku probudí zájem o úzké propojení s přírodou.

Kniha ale není jen plná receptů, najdeme v ní i rady a informace, jako třeba, proč nás příroda a s ní spojený rytmus léčí, jak nám dodává energii a vnitřní klid a proč je život mimo přirozený rytmus zdrojem nepohody a neuspořádanosti. To je důvod pro koupi takovými čtenáři, kteří hledají propojení s přírodou a nalezení rytmu. Titul Rytmus roku svádí k obdarování blízkých osob a může se stát takovým malým rodinným pokladem.

Nakladatel: Smartpress, pevná, celobarevná kniha, formát: 210 x 220 mm, 552 stran, 990 Kč

Pošlete článek dál:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *