Vykouzlete si atmosféru nádherného vánočního období: Pomohou tyhle dvě knihy

Koncem tohoto roku vychází několik výpravných knih, které si zamilují ti, kteří s láskou pečují o domov. Nedávno jsme vám představili titul plný bylinek a dalších rostlin. Dnes se zaměříme na dva předvánoční tituly, které vám umožní lépe se ponořit do skutečného adventu a naplno si prožít Vánoce.

Tradice ve vánočním duchu

Po nádherných titulech Tradinář a Náš Tradinář – KRONIKA rodinných tradic, svátků a radost vydává těsně před adventem vydavatelství Smartpress další kouzelný počin. Tentokrát se nakladatelka a autorka předchozích titulů, Martina Boledovičová, spojila s farářkou Martinou Viktorií Kopeckou. Výsledkem je titul plný nejen praktických věcí, které se s tímto obdobím pojí, jako je úklid, pečení, výroba dárků, ale také duchovní stránka tohoto času. Někdy ho bereme příliš konzumně, možná je na čase zpomalit a užít si tento výjimečný čas. Sami, s rodinou, s blízkými.

Vánoční Tradinář vás provede zimním časem klidu od Dušiček, až po Hromnice. Připomene tradiční zvyky, které si možná osvojíte a naučíte se lépe vnímat zklidněnou přírodu a radovat se z příchodu nového roku a světla.

Co všechno vás v knize čeká? Budete si moci přečíst výklad křesťanského vánočního příběhu od farářky Martiny Viktorie Kopecké, nechat se inspirovat zvyky, lidovými obyčeji a rodinnými tradicemi. Získáte přes 35 návodů na tvoření a zdobení z přírodnin a 115 receptů na tradiční i zapomenutá jídla. Pokud byste chtěli nápad na menu, budete se moci nechat nalákat na svatomartinské, štědrovečerní, sváteční a novoroční menu.

Kniha z nakladatelství Smartpress má 288 stran a stojí 599 Kč.

Krásné a pohodové Vánoce

Druhým titulem je už druhé vydání knihy Svatavy Vaškové, která si říká Coolinářka. Inspirativní foodblogerka spolu se svými kolegyněmi dala dohromady titul Krásné vánoce, který letos vyšel ve Fragmentu už podruhé.

I v tomto titulu najdete tradice, ale především zaměřený na recepty. Budete moci vyzkoušet nejen klasické cukroví, ale také jiné recepty, trochu v modernějším a zdravějším hávu. Množství prostoru je věnováno výrobě dárků a přípravě na jednotlivé sváteční dny. Krásné Vánoce vás provedou od adventu až po silvestr.

krasne-vanoce-ukazka-pernicky

Ukázka z knihy Krásné Vánoce

Vydává Fragment, 176 str., 369 Kč.

Pokud byste chtěli vědět o titulu Krásné Vánoce více informací, můžete zavítat na partnerský web Styl života, kde jsme o něm uveřejnili recenzi. Oba tituly jsou plné nádherných fotografií a umožňují načerpat sváteční a speciální atmosféru, která by měla být pro toto období typická – na rozdíl od úmorného pachtění za dárky.

Pošlete článek dál:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *