Tipy na vánoční dekorace 2021: Víme, co se bude líbit

Přemýšlíte, jaké zvolit vánoční dekorace? Roku 2021 vládnou podle Pantone dvě barvy: žlutá a šedivá. Jak je využít v interiéru a které další tipy vás mohou inspirovat?

Pokud byste letos chtěli něco jiného, můžete se nechat inspirovat barvami roku, žlutou a šedivou. Odtud už je jen krok k jejich slavnostnějším podobám, zlaté a stříbrné. Mohou se objevit na dekoracích, příborech, nádobí, textilu. Designéři také letos nezavrhují ani bílou barvu. Bílé dekorace v kombinaci s jinými bílými pokračují v trendu, který přináší do interiéru zasněženou atmosféru. Vyberte různé odstíny bílé a sáhněte po rozdílných texturách. Výsledek bude nádherný.

Foto: Bonami

Zářivost a elegance

Letošní Vánoce mají inspirovat a vyvolávat pocity naděje a štěstí víc než kdy jindy. Výsledkem by měl být radostný a povznášející prostor, který je hřejivý, pevný a pospolitý. Propojuje ho pohodlí a rodinné tradice.

To se zrcadlí ve zvolených barvách. Stříbro bude hlavní barvou letošních Vánoc. Zaujme svou tlumeností a chladnějšími tóny, zatímco zlatá barva dodá teplo a hřejivost. Zlatá barva je také slavnostní a se stříbrnou vytváří velmi hezký kontrast.

Pokud budete chtít přidat další barvy, k oběma se krásně hodí tmavě modrá a vínová. Zvolit můžete jen jednu nebo obě a vytvořte elegantní slavnostní stůl, který vyvolá velmi slavnostní atmosféru.

Tradice a udržitelnost

Designéři se zmiňují také o dalším faktoru letošních Vánoc, a tím je udržitelnost. Trendem bude využívání věcí, které je možno zvolit několikrát opakovaně. Oblíbené budou i tradiční materiály – dekorace a ozdoby třeba ze dřeva a další ručně vyráběné předměty.

Vládnout má nostalgie, používání starých – třeba rodinných ozdob, starého nádobí, textilu jako vzpomínek a současně jsou tyto varianty šetrné k životnímu prostředí. 

Pokud vyrábíte vlastní věnce a girlandy, ozdobte je zásobami, které máte doma. Může se jednat i o sušené ovoce (citrusy, jablka) a nezapomeňte na mašličky. Ideálně ve sněhově bílé podobě.

Zdroj:
countryliving.com
housebeautiful.com

Pošlete článek dál:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *