Které barvy budou trendy pro rok 2021

Každý rok vyhlašují různé firmy barvu roku. Nejedná se o nic, čím by se měl člověk řídit bezvýhradně. Trendy barvy ale mohou představovat inspiraci, kam se může ubírat vaše bydlení. I bytoví designéři se většinou shodují v tom, že doma by se člověk měl cítit hlavně příjemně. A podle toho je tedy důležité vybírat barvy. Kterou barvu vybrala společnost Pantone, která je tipem Dulux a kterou zvolil Sherwin-Williams?

Barva roku 2021 podle Pantone

Oproti klasické modré barvě letošního roku, zvolila společnost Pantone barvy hned dvě. Barvami roku 2021 se staly PANTONE 17-5104 Ultimate Gray a PANTONE 13-0647 Illuminating. Trend této značky se tedy nese v barvě šedé v kombinaci se žlutou. Tišší, šedivý odstín je doplněn žlutou barvou jako příslibem optimismu a naděje.

Barva roku 2021 podle Dulux

Odborníci na barvy Dulux zvolili Brave Ground ™, odstín béžové, který pokračuje v odkazu na přírodní tóny. Tento zemitý tón je stabilní volbou, od které se můžete odrazit a nechat naplno proudit vaši kreativitu.

Barva roku 2021 podle Sherwin-Williams

Ani Sherwin-Williams nevybočuje z odkazů na přírodu a zvolil městský tmavý bronz – Urbane Bronze SW 7048. Kámen, dřevo, kov, kůže. Všechny tyto materiály propojují příjemnou a klidnou barvu tmavého bronzu. I tato barva, stejně jako ostatní barvy roku 2021 se velmi dobře kombinují. Skvěle se hodí kontrastní jasan, luxus propojuje s leštěným stříbrem.

 

Zdroj: archiv firem

Pošlete článek dál:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *