Brzo budou Vánoce. Vyzdobte si domov na advent

Také se snažíte vyzdobit byt, nebo dům, když nastává advent? Tohle krásné období si zaslouží, abyste si ho co nejlépe užili. Máme pro vás inspiraci na vyvolání pohody. A to už od vstupu do domova.

Vánoční výzdoba nemusí začínat až za dveřmi bytu. Mnohé prozradí už zahrada, vstup, nebo vchodové dveře. Díky výzdobě se prostory zkrášlí a rozzáří. Na dveřích se krásně vyjímají věnce.

Foto: Freepik, freepic.diller

Lucerny jsou vždy velmi dekorativním prvkem, ať už jsou rozsvícené nebo ne. Můžete do nich dát nějaké ozdoby a povýšit je tak i na významnější prvek. Lucerny se hodí před vstup i do interiéru, jako dekorace poliček, stolu.

Foto: Pixabay, guerraz

Věnce mohou být krásně jednoduché, oblečené v přírodních a tradičních barvách a vzorech a dokrášlené šiškami v různých velikostech. Modernější věnce pak zdobí bílé, stříbrné a zlatavé ozdoby.

Začlenit do ozdobných kreací můžete také různé květiny, ať už slaměné, nebo živé.

Foto: Pixabay, beauty_of_nature

Jednou z nejčastějších dekorací v době adventu jsou právě adventní věnce. Mají svou symboliku, ale můžete je brát jen jako součást slavnostní dekorace. Ať už budete vytvářet jakoukoliv podobu adventního věnce, myslete i na to, aby zapalování svíček bylo bezpečné a nehrozilo, že chytnou dekorační komponenty.

Foto: Pixabay, cocoparisienne

Podoba adventního věnce může být i v podobě ozdobené misky. Některé jsou kruhové, jiné bývají podlouhlé a svíčky jsou vyrovnány vedle sebe. Můžete je koupit, snadná je i výroba.

Foto: Pixabay, efes

Nádhernou ozdobou nejen adventu jsou i keramické ozdoby. Kromě svícnu můžete stůl, nebo poličku dekorovat různě velkými domečky se svíčkami (klasickými i s LED osvětlením). Když keramiku doplníte o větvičky jehličnanů a šištičky, vzniknou kouzelná zátiší.

Foto: Vánoční svícny, Kähler Design, Bonami

Osvětlení interiéru nemusí být pouze svíčkami, variantou jsou také různé svítící hvězdy a řada různě dlouhých a tvarovaných řetězů. Dokáží vytvořit velmi působivé aranže. Často stačí jen doplnit o větvičky jehličnanu ve váze.

Foto: Markslojd, Bonami
Pošlete článek dál:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *