Rádi vyrábíte? Vytvořte si na advent papírovou hvězdu

I když nejste právě specialisté na vyrábění dekorací, můžete si zhotovit krásnou papírovou hvězdu. Můžete s ní ozdobit okna, postavit na poličku i odekorovat stěnu. Je vyrobena z papírových sáčků a není to žádná věda. Zvládnou to i děti.

Zhotovte si nádhernou papírovou hvězdu podle obchodu papelote.cz. Může být vyrobena z obyčejných papírových sáčků, ale také z barevných. Variantou jsou také různé velikosti této dekorace. Co potřebujete na výrobu? Připravte si 10–15 papírových sáčků ve stejné velikosti, lepidlo, nůžky, tužku a pravítko.

Pomocí tužky a pravítka vyznačte na sáčcích linie, kde budete stříhat. Otvor sáčku bude sestřižený do špičky, po obou stranách vyznačte souměrně proti sobě menší trojúhelníky.

Sáčky nastříhejte do požadovaného tvaru.

Naneste lepidlo na první sáček po celé délce dna a následně kolmo na něj prostředkem sáčku do jeho poloviny.

Opatrně přilepte druhý sáček. Sáčky lepte vždy dnem k sobě. Dejte si pozor, aby se vám lepidlo nedostalo dovnitř sáčků, aby šla hvězda snadno roztáhnout.

Přilepte další sáček a postup opakujte. Hvězdu čas od času roztáhněte, abyste viděli, který sáček je ten poslední a zkontrolovali, že se lepidlo nepropíjí.

Až bude hvězda dost velká, slepte krajní sáčky k sobě. Na naši vánoční hvězdu jich vyšlo 13.

TIP: Vyrobte si více hvězd v různých velikostech a barvách. Naše hvězdy vyrábíme z našich vzorovaných, ručně lepených sáčků, ale krásné jsou i čistě bílé. Průstřihů na bočních stranách může být i víc.

Zastavte se v předvánočním shonu a vyrobte si vlastní dekoraci. Uvidíte, že ozdoba, kterou jste sami vytvořili, vám bude dělat větší radost než ty kupované.

Zdroj: text a foto: papelote.cz

Pošlete článek dál:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *