Mravenci v bytě: 7 tipů na jejich likvidaci

Cestičky po podlaze, nábytku, mravenci v cukřence a řada dalších nevítaných „ozdob“ domácností. Z mravenců má většinou člověk rád leda tak Ferdu Mravence, ale jeho příbuzenstvo v bytě zkrátka nechcete. Zbavit se mravenců není vždy úplně jednoduché. Existuje spousta možností, jak se s těmito drobnými živočichy vypořádat. Máme pro vás 7 tipů.

Aromatické bylinky a koření odpuzuje mravence

Mezi lidové rady, jak se vypořádat s mravenčími útoky patří i využití aromatických bylinek a koření. V tomto smyslu bývají používány tyto rostliny: bobkový list, hřebíček, skořice. Mezi účinné prostředky má také patřit kajenský pepř. Tento druh pálivých papriček v prášku má umožňovat jednu z cest, jak mravence odradit.

Koření se obvykle umístí u míst, kde by se mohli vyskytovat tito zástupci hmyzu – u stěn, u okrajů kuchyňské linky a podobně.

Využít můžete různých esenciálních olejů, od tea tree olejíčku, přes mátový, pomerančový, až po olej z cedrového dřeva nebo hřebíčku.

Sůl vysuší mravence

Pokud se snažíte být ke zvířatům ohleduplní, tento druh likvidace mravenců si asi nevyberete. Kuchyňská sůl totiž mravence vysuší a pojdou. Někdy se nasype sůl na místa mravenčích cest, do spár a otvorů, jindy se sůl rozpouští v horké vodě a stříká se na mravence. Tuto metodu je třeba opakovat, dokud zvířata nevymizí.

Citrony proti mravencům

Traduje se, že proti mravencům je také účinné kyselé prostředí. Využít se mohou třeba právě citrony. Využívá se 2 rozmixovaných celých citronů v litru vody a následného nastříkání na podlahu. Tento sprej by měl fungovat i na další druhy hmyzu.

Foto: Pixabay

Ocet proti mravencům

Podobně jako citron, ani ocet nemají mravenci v lásce. Opět se využívá směs ocet/voda a tentokrát půl na půl. Aby byl prostor snesitelný pro osoby, je lepší přidat nějaký voňavý esenciální olej. Pozor, kam olej chcete aplikovat. Směs je dobré důkladně promíchat a nanést na místa, po kterých mravenci cestují.

Škrob likviduje mravence

Lidové rady na likvidaci mravenců využívají také škrobu. Škrobová moučka je pro mravence vražedná, protože když ji smícháte s vodou, vytvoří betonovitou hmotu.

Chemické látky proti mravencům

Mezi osvědčené látky proti mravencům určitě patří kyselina boritá. Tento hmyz spolehlivě zlikviduje také savo. U těchto volně přístupných látek vzniká ale nebezpečí pro naše domácí mazlíčky, i pro malé děti. Na mravence můžete využít i různé chemické pasti, které připomínají malé domečky, kde jsou nástrahy schované a nikomu kromě mravenců by uškodit neměly..

Profesionální řešení

Posledním řešením, ke kterému se asi dostaneme až v největším zoufalství, je oslovení profesionální firmy zabývající se dezinsekcí. Mohou vyřešit problémy s mravenci po celém bytě a zlikvidují všechna hnízda.

Pošlete článek dál:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *