Tyto barvy budou trendy v interiérech v roce 2022

Pandemie ovládá naše životy a barvy roku, které vybírají společnosti jako Pantone, odrážejí tento stav. Které barvy budou projasňovat naše životy v roce 2022? Nechte se inspirovat.

Každého povzbuzují jiné barvy. Někdo se raduje z veselých barev, jiný zase nedá dopustit na pastelové barvy. Společnosti, které se zabývají barvami každým rokem vybírají odstín, který ovládne určitý rok. Podívejme se na to, které barvy se budou objevovat v trendy interiérech.

Barva roku 2022 podle Pantone

Pantone bezpochyby patří mezi nejvýznamnější autority v oblasti barev. Už jsme uvedli, že se jedná o barvu modrou, která v sobě ale obsahuje teplé červené odstíny, takže je velmi příjemná a určitě zaujme mnoho lidí.

Pantone Color of the Year 2022 Very Peri
Very Peri je barvou spousty možností. Velmi se liší od toho, co nabízejí jako barvu roku ostatní společnosti. Foto: Pantone

Barva roku 2022 podle Dulux

Mezi další autority v oblasti barev patří Dulux. I v tomto případě sáhli v rámci barvy roku po modré barvě, tentokrát se jí stal odstín blankytně modrá – Bright Skies (T0.10.70), což je lehký, optimistický, svěží odstín. Jeho cílem je vnést tolik potřebný závan čerstvého vzduchu.

Mezinárodní estetické centrum značky Dulux navrhlo pro lepší představu kombinovatelnosti čtyři palety dekorativních barev, inspirované právě zmiňovanou měnící se rolí domácnosti.

Blankytně modrá je symbolem klidu. Ve spojení s přírodními tóny dodává interiéru život. Foto: Dulux

Jak je vidět z obrázku, blankytně modrá podle Dulux se výborně hodí do obývacího pokoje. Neztratí se ale ani v dalších místnostech. Podle toho, s jakými barvami ji spojíme, můžeme prostor zcela pozměnit. Barevná paleta a níže uvedeném obrázku vás může inspirovat v tom, kam by se barvy u vás v interiéru mohly posunout.

Tato paleta pastelových barev je zdrojem inspirace pro nádherné varianty s blankytně modrou. Foto: Dulux

Barva roku 2022 podle Sherwina-Williamse

Společnost Sherwin-Williams si vybrala za barvu roku 2022 šedozelenou barvu Evergreen Fog. Tato barva je podobně přírodní a uklidňující jako barvy společností Benjamin Moore (October Mist), PPG (Olive Sprig) a Behr (Breezeway). Zamilují si je všichni, kteří touží po harmonii, jemnosti. Je to tak trochu barva, která připomíná návrat 70. let. Podle tiskové zprávy společnosti se skvěle hodí k teplým, zemitým neutrálním barvám, jako je béžová, velbloudí nebo kávově hnědá. Výborně se doplňuje s různými texturami přírodních materiálů, včetně dřeva, kůže, juty a ratanu. Zajímavě vypadají i kovové prvky, jako je teplá mosaz, světle zlatá nebo matná černá.

Šedozelená barva se v interiéru skvěle kombinuje a nabízí velmi příjemné možnosti. Foto: Sherwin Williams
Pošlete článek dál:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *