Pantone barva roku 2022 je neuvěřitelná

Společnost Pantone, která představuje celosvětovou autoritu v oblasti barev představila nový odstín. Pro rok 2022 byla stanovena neuvěřitelná modrá barva. O který odstín se jedná, co představuje a jak ho kombinovat?

Také se nemůžete dočkat, jaké tipy si společnost pro nás připravila jako barvu roku? Jedná se o modrý odstín PANTONE 17-3938 Very Peri, dynamický brčálově modrý odstín s oživující fialově červený podtón. Tato barva vyjadřuje štěstí a zároveň patří mezi nejteplejší mezi modrými odstín. Podle Pantone spojuje věrnost a stálost modré s energií a vzrušením z červené, vyjadřuje posilující směs novosti.

Sebevědomě a se zvědavostí vyvolává kreativitu. PANTONE 17-3938 Very Peri je barvou, která nám pomáhá otevírat nové směry v představivosti, nabízí novou perspektivu a my tak můžeme vidět budoucnost v novém světle.

Dnešní doba je plná změn a právě tyto pocity symbolizuje barva roku 2022 PANTONE 17-3938 Very Peri. Pomocí digitálního designu se nám rozšiřují hranice reality a otevírá dveře do dynamického virtuálního světa. Tam můžeme zkoumat a vytvářet nové barevné možnosti. 

Foto: Pantone

„Jak se posouváme do světa bezprecedentních změn, výběr PANTONE 17-3938 Very Peri přináší nový pohled a vizi důvěryhodné a milované rodiny modrých barev,“ říká Leatrice Eiseman, výkonná ředitelka Pantone Color Institute. „PANTONE 17-3938 Very Peri, který zahrnuje kvality blues, ale zároveň má fialovo-červený podtón, projevuje spurný, radostný postoj a dynamickou přítomnost, která podporuje odvážnou kreativitu a nápaditý výraz.“

„Barva roku Pantone odráží to, co se odehrává v naší globální kultuře, vyjadřuje to, co lidé hledají, na co tato barva může doufat, že odpoví,“ dodala Laurie Pressman, viceprezidentka Pantone Color Institute. „Vytvoření nové barvy poprvé v historii našeho vzdělávacího barevného programu Pantone Color of the Year odráží probíhající globální inovace a transformaci. Vzhledem k tomu, že společnost stále uznává barvu jako kritickou formu komunikace a jako způsob, jak vyjádřit a ovlivnit myšlenky a emoce a zapojit se a spojit se, komplexnost tohoto nového červeného a fialového modrého odstínu zdůrazňuje rozsáhlé možnosti, které před námi leží.“

PANTONE 17-3938 Very Peri je moderní, do domovů vnáší pocit hravé svěžesti a oživuje prostor prostřednictvím neobvyklých barevných kombinací. Odstín má velmi široké možnosti využití a nabízí tak se velmi kreativně vyjádřit. Hodí se pro řadu různých materiálů, textur a povrchových úprav.

Dynamická modrá barva Very Peri dodává interiéru šmrnc, ať už je v podobě nábytku, zdi, nebo třeba dekorací. I když je zastoupen například pouze jen jako jeden prvek, dodává mu zajímavý a poutavý akcent.

Very Peri, barva vybraná jako Pantone barva roku 2022, bude součástí Pantone Fashion, Home + Interiors Color System, nejrozšířenějšího a nejuznávanějšího systému barevných standardů pro módu, textil, bytový a interiérový design.

Zdroj: Pantone

Pošlete článek dál:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *