Podlahy Ecoline Click – krása dřeva v moderním vinylovém pojetí

Řada lidí se dnes při plánování nového bydlení nebo při rekonstrukci toho stávajícího zaměřuje na výběr kvalitní podlahy s dřevěným dekorem. Pokud k nim patříte také, neměla by vám uniknout plovoucí vinylová podlaha Ecoline Click.

Vinylová podlaha švýcarské výroby

V případě podlahy Ecoline Click se jedná o odolnou podlahu složenou z vinylových dílců, které jsou opatřeny zámkovým spojem. Podlaha se pokládá plovoucím způsobem tak, že se dílce do sebe zacvakávají. Lepidlo v tomto případě není potřeba.

Složení podlahy Ecoline Click

Vysokou kvalitu podlahy zaručuje složení z několika vrstev:

 • na povrchu se nachází polyuretanová vrstva, která chrání podlahu před poškozením,
 • následuje vinylová vrstva s dřevěným dekorem,
 • hlavní část tvoří stabilní HDF deska,
 • důležitá je vrstva s pevným zámkovým spojem,
 • spodní část tvoří korková vrstva, která tlumí hluk až o 16 dB, podlahu stabilizuje a působí protitahově.

Pokud byste si chtěli podlahu prohlédnout v reálu, sjednejte si schůzku u pražské společnosti Plancher, která se zaměřuje na prodej a pokládku vinylových podlah. Celou nabídku společnosti si můžete prohlédnout a případně i zakoupit ZDE.

7 důvodů, proč je vinyl Ecoline Click výjimečný

 1. Celková tloušťka podlahy je 9,5 mm a nášlapná vrstva je silná 0,4 mm. To znamená, že pokud vám na podlahu něco spadne nebo po ní budete posouvat kolečkovou židli, nemusíte se bát poškození. Podlaha odolá i v případě, že po ní budou běhat domácí mazlíčci s ostrými drápky nebo si na ní budou vesele hrát vaše děti.
 2. Vinylová plovoucí podlaha Ecoline Click se hodí pro pokládku v různých typech interiérů. Zátěžová třída 23, 32, 41 je vhodná pro bytové instalace s vysokou zátěží i komerční instalace se středním stupněm zatížení.
 3. Vinylové dílce jsou vyrobeny z ekologicky nezávadných materiálů bez obsahu ftalátů, disponují certifikací GREENGUARD Gold (splňují emisní a ekologický certifikát A+), jsou zdravotně nezávadné a 100% recyklovatelné.
 4. Povrch podlahy je příjemný, antistatický, antibakteriální a protiskluzový. Je tedy nejen příjemný na dotek, ale také bezpečný.
 5. Podlaha je voděodolná. Můžete ji proto umístit jak do kuchyní, tak do koupelen, kde není o cákance a různé mokré fleky nouze.
 6. Pod podlahu Ecoline Click můžete umístit podlahové topení. To oceníte jak v koupelnách, tak třeba v obývacích pokojích.
 7. Plovoucí vinylová podlaha se jednoduše udržuje. Stačí, když občas zametete, vyluxujete a jednou za čas setřete větší nečistoty vlhkým mopem. Přidat můžete i trochu čistícího prostředku na vinylové povrchy.

Více o plovoucích vinylových podlahách si můžete přečíst v blogu na tomto webu.

Útulně působící dřevěné dekory vytvoří příjemný styl domova i kanceláře

Dřevo je velmi oblíbeným materiálem, ale v případě podlah je velice náročné na údržbu a je náchylné k poškození. Pokud se chcete radovat z krásného vzhledu dřevěných podlah, ale bojíte se jejich odolnosti, jsou vinylové podlahy Ecoline Click s dekorem dřeva skvělou volbou.

Váš interiér může zdobit klasický dub, krásná borovice, zajímavý kaštan nebo další dřeviny jako je buk, ořech nebo modřín. Co se týče odstínů dřeva, najde si zde ten svůj opravdu každý. Vyzkoušet můžete tóny od světlounce krémových a pískových, přes klasické přírodní odstíny středně hnědého dřeva až po temnější kouřové až kávově hnědé barvy.

Některé dekory jsou více do šeda, některé zase do červena – záleží tedy na vás, s jakým nábytkem a výmalbou stěn budete podlahu kombinovat a jak by měl celý interiér vyznít. Moderně, retro, klasicky, ve stylu provence, rustikálně nebo elegantně? S plovoucími vinylovými podlahami Ecoline Click je možné všechno.

Pošlete článek dál:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *