Neobvyklá dekorace – stojánek na tillandsie – rostliny bez kořenů

Tillandsie jsou rostliny bez kořenů, které vám ozvláštní domov. Přineste si domů trochu exotiky a vyrobte si stojánek.

Pěstování tillandsie je velmi jednoduché. Stačí dbát na dostatek světla, ideální je slunné místo. Rostlině se bude skvěle dařit třeba na parapetu. Aby dobře rostla, bude jí stačit jednou až dvakrát za týden rosit. Vzdušná vlhkost je pro ně velmi důležitá.

Tillandsie mohou jen tak ležet, být přidrátkované, zapletené do drátovaného obrázku, ale můžete jim i pořídit speciální kovový stojánek. Zakladatelka Zahrady na niti Lenka Hrubá se podělila o návod, jak si takový jednoduchý stojánek vyrobit doma.

Návod na výrobu stojánku na tillandsie

Budete potřebovat tillandsii, cca 20 cm drátku, oválný oblázek.

1. Kamínek položte na drátek tak, aby byl jeden konec drátku přibližně dvakrát delší než ten druhý.

2. Uchopte oba konce drátku, utáhněte je kolem kamínku a otáčejte jimi tak, aby oblázek pevně obepnuly.

Foto: Zahrada na niti

3. Pokračujte v obtáčení. U menších oblázků udělejte kroucenou stojku nižší, aby udržela stabilitu i s tillandsií na vrchu. U větších oblázků může být stojánek vyšší.

4. Když je stojánek dostatečně vysoký, ustřihněte kratší drátek, ať zbytečně nevyčnívá, a z delšího drátku pečlivě umotejte spirálu se třemy okruhy.

5. Do spirály vložte tillandsii, některé listy můžete opatrně prostrčit skrz drátky, aby rostlina dobře držela. A máte hotovo!

Foto: Zahrada na niti

Kterou z variant jste si vybrali? Dáte prostor kreativitě a vytvoříte si osobitý stojánek, nebo si pořídíte jiný z doplňků na držení těchto zajímavých rostlin?

Pošlete článek dál:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *