Makramé: Využijte tuto metodu vytváření textilu pro závěsy na květiny

Květiny jsou ozdobou samy o sobě. Když ale využijeme textilní závěsy na květiny, dostaneme i velmi unikátní dekoraci. Makramé je efektní a sází na sílu přírody.

Pomocí drhání neboli makramé (macrame) vznikají navazováním nití a šňůrek různé plošné textilie. Není to příliš komplikovaná metoda. Spíše vyžaduje znalost správné techniky a trpělivost.

Drhání je velmi stará textilní technika. Kombinuje se přírodní materiál s různými ozdobami, jako jsou třeba kuličky. Podle dosavadních zjištění přinesli do Evropy drhání muslimové ze severní Afriky (Maurové). Do Španělska se dostalo pravděpodobně ve 13. století.

Navazováním uzlíků – drháním – se dají vytvořit různé obaly na polštáře, paravány, nábytek, dekorace na zeď a samozřejmě také závěsy na květiny.

Makramé závěsy se krásně hodí k bydlení v boho stylu, ale také třeba k venkovskému stylu. Skvěle do nich posadíte nejrůznější popínavé rostliny, ale i další druhy pokojovek.

Foto: Zahrada na niti

Krásné makramé závěsy můžete najít třeba v Zahradě na niti, kde nabízejí produkty české značky Visím.

Zakladatelka Zahrady na niti, Lenka Hrubá nedá dopustit na jejich univerzálnost: „Můžete do nich umístit prakticky jakoukoliv nádobu, od květináčů různých průměrů po vázy roztodivných tvarů a velikostí. Díky dřevěnému očku je snadno zavěsíte například na háček přivrtaný na strop či do zdi nebo třeba na věšák kabátů. Samotnou mě překvapilo, jak dobře v závěsech květináče i vázy vypadají.”

Tyto drhané závěsy jsou poměrně dlouhodobou záležitostí. Když si vyberete ručně vyrobené s důrazem na propracovanost a kvalitní materiál, budete se z nich moci těšit po dlouhou dobu.

Slonová kost makramé, Fler / My Home Style
Macramé závěs na květiny, Fler / Venkovský styl

Pošlete článek dál:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *