Soutěž o 5 x 1 knihu s Gradou

Tentokrát jsme si připravili spolu s Nakladatelským domem Grada soutěž o 5 knih pro 5 výherců. Můžete vyhrát jednu z knih: Základy malování akvarelem, Základy realistické kresby, textilní techniky oděvní a bytové doplňky, Vypalování do dřeva, Cupcakes.

Soutěž končí 26. června 2022.

Ceny do soutěže věnoval Nakladatelský dům Grada.

ANOTACE

Petrásková Jana: Základy malování akvarelem

Technika akvarelu vnáší do tvorby další rozměr – barvu. Barva nás obklopuje stále a všude, neexistuje na světě předmět, který by neměl nějakou barvu. Ne vždy si to však uvědomujeme.
Na stránkách této knihy se naučíte, jak vnímat barvy, dozvíte se něco o vzájemných vztazích barev a jejich působení. A všechno si hned vyzkoušíte pomocí specifických technik malby akvarelem v praxi.
Tato kniha vás provede světem akvarelu od těch nejjednodušších začátků, kdy se učíte zacházet se štětcem a barvami, přes první pokusy s malováním krajiny až k detailnímu zobrazení například květin. Seznámíte se s perspektivou válce a hranatých předmětů a hned si vyzkoušíte, že není třeba se těchto na první pohled technických postupů bát.
Na konci knihy se dozvíte, jak najít ve svém obraze tu nejlepší kompozici, jak obraz zapaspartovat a vystavit. Co je však nejdůležitější – tato kniha není určena pouze ke čtení, ale především k samostatné výtvarné práci.
Nechte se inspirovat a pusťte se s chutí do malování.

Vydal: Nakladatelský dům Grada, 160 str., 299 Kč

Petrásková Jana: Základy realistické kresby – 2., rozšířené vydání

Tato kniha vás provede neobyčejným dobrodružstvím. Naučíte se podle ní kreslit. Především se však naučíte vnímat svět jiným způsobem.
Odložte i vy své zábrany a vydejte se na dobrodružnou cestu objevování sebe sama a svých utajených dovedností. Hlavní část nového vydání knihy uvádí postupy, jak zvládnout základní prvky výtvarného jazyka – čáru, plochu, světlo a stín.
Čtenář se dozví i si vyzkouší, jakým způsobem vnímají svět výtvarníci, a naučí se tyto dovednosti používat. Kniha je doplněna kapitolou o dalších možnostech kresby a volné tvorby.
Na příkladech ukazuje různé kresebné styly a různé náměty. Pro barevnou přílohu poskytli nové ilustrace mladí výtvarníci.

Vydal: Nakladatelský dům Grada, 192 str., 349 Kč

Grimmichová Isabella Alena: Textilní techniky Oděvní a bytové doplňky

Ruční práce s přízemi a textilem patří k nejstarším lidským dovednostem, ale dodnes jsou oblíbené a v tvorbě využívané.
Autorka proto v jedné knize spojila háčkování, vyšívání, macramé, malbu a tisk na textil, šablonování, batiku i plstění, aby pak tyto techniky využila na zhotovení originálních módních a bytových doplňků. Jednotlivé postupy jsou podrobně popsané, aby je zvládl i začátečník, a použité materiály jsou ve většině přírodního původu.

Vydal: Nakladatelský dům Grada, 144 str., 349 Kč

Irish S. Lora: Vypalování do dřeva

Máte-li rádi práci se dřevem, rozšiřte si své umělecké dovednosti i o kreativní techniku vypalování elektrickým perem nebo pájkou do dřeva. Komplexní průvodce od zkušené autorky poskytne potřebné pokyny pro všechny základní styly tohoto oboru.
Kresbu siluet, grafírování, šrafování, tečkování, jiné textury, plošné stínování až po iluzi malby. V úvodní galerii je popsáno a vysvětleno celkem 31 využitelných základních vzorů, s nimiž pak snadno vytvoříte realistické portréty lidí a zvířat, motivy květin, krajiny, architektury a dalších objektů.
Inspirovat se můžete i 12 projekty s detailními postupy a fotografiemi každého kroku.

Vydal: Nakladatelský dům Grada, 200 str., 369 Kč

Šmalcová Anna: Cupcakes

Milá společnost, šálek kávy nebo čaje a cupcakes – malé dortíčky – krásky pečené v papírovém košíčku. To jsou zákusky s vynikajícím krémem, různých příchutí, zdobené voňavou skořicí, křupavými oříšky, čokoládou dodávající pocit štěstí, různými druhy ovoce, jedlými bylinkami nebo jen posypané cukrovými ozdůbkami. Vyzkoušejte některý z 60 receptů uvedených v této knize, které jsou náležitě ověřeny a odměnou vám bude nejen kus tvořivé práce, ale i zábava a radost.
Patříte-li do široké skupiny těch, kteří rádi pečou sladké dobroty snadno a rychle, nahlédněte do této jedinečné publikace a nechejte se inspirovat fantazií chutí a barev. Zdařilé fotografie a lákavý design zdobených cupcakes vás budou náležitě inspirovat při jejich zdobení.

Vydal: Nakladatelský dům Grada, 144 str., 299 Kč

Soutěžní formulář.

Nezapomeňte sledovat novinky na Facebooku a podělte se o ně s přáteli.

Odesláním formuláře soutěže souhlasíte s Všeobecnými podmínkami. Podívejte se, jak nakládáme s osobními údaji.

Soutěž již skončila.

Správná odpověď: 60

Výherci: Jana Štěpáníková, Iveta Hrubá, Jiří Středulinský, Michaela Turková, Anna Simsova

Pošlete článek dál: