Zrcadla mohou zcela proměnit interiér. S malým prostorem dokáží divy

Zrcadla jsou skvělou možností, jak proměnit interiér. Když je budete šikovně využívat, budete se divit, jakou změnu přinese vašemu bydlení.

Už v článku k malým místnostem jsme psali, jakým pomocníkem mohou zrcadla být. Vlastně představují nejlevnější způsob, jak rozjasnit temnou místnost nebo jak opticky zvětšit malý prostor. Důležité je ale vědět, jak zrcadla použít.

Jak získat více světla

Každý prostor má jiné světelné možnosti. Pokud jste si vybrali byt plný oken s dostatkem dobrého světla, máte štěstí. Většinou ale člověk musí řešit tmavé kouty. Pro ně představují ideální volbu velká zrcadla, která při šikovném umístění odrazí světlo a zároveň zvětší prostor.

Zrcadlo v koupelně by mělo výškou vyhovovat všem členům domácnosti. Foto: Unsplash / Chastity Cortijo

Trik pro velký prostor

Abyste dosáhli velkého prostoru, můžete si pořídit malá samolepicí zrcadla. Když je nalepíte vedle sebe do místa, kde mohou odrazit co nejvíce světla, můžete získat třeba i celou stěnu. Ta už bude obrovskou změnou pro váš prostor. Pro skvělý výsledek je nezbytná velká pečlivost při připevňování. Když vytvoříte minimální spáry, bude efekt mnohem výraznější.

Zrcadlo do předsíně

Úzkou předsíň proměníme také jak jinak než pomocí zrcadla. Je třeba ho pověsit tak, aby strana, kterou obvykle nevidíme jako první, když vstoupíme do předsíně, byla vidět v zrcadle.

Zrcadlo jako dekorace

Zrcadlo také může plnit dekorační funkci. Můžete třeba, podobně jako na prvním obrázku k tomuto článku, rozvěsit několik malých zrcadélek a sledovat, jaká hra se v jejich odrazu odehrává. Jinou variantou je třeba volba ozdobného rámu. Existují zrcadla, jejichž rám připomíná tvarem slunce a podobně. Když si budete pořizovat zrcadlo, zvažte, jestli má spíše ozdobnou funkci nebo tu praktickou.

Také z předsíně můžete díky zrcadlu vytvořit zajímavou místnost. Foto: Unsplash/Spacejoy

Malý prostor = žádný rám zrcadla

Tohle by mohla být rovnice, která dává smysl. Čím širší rám si totiž pořídíte, tím větší místnost byste měli mít k dispozici.

Jak vysoko pověsit zrcadlo

Zrcadla jsou třeba vybírat podle účelu a místa. Jiné zrcadlo se hodí do koupelny, jiné může být v obývacím pokoji. V případě zrcadla v koupelně je třeba myslet na to, pro koho je určeno. Pokud jsou v domácnosti menší osoby, měly by mít možnost se vidět. Zároveň by mělo být tak vysoko, aby se nejvyšší osoba nemusela hrbit. Pomoci může vhodný tvar. Většinou se doporučuje výška 20 cm nad umyvadlem.

Pošlete článek dál:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *