Vintage stylu bydlení nechybí příběh, detaily a historie

Vintage styl bydlení je plný harmonie, puncu elegance. V těchto místnostech najdeme nábytek, který může vyprávět celou řadu zajímavých příběhů.

Detail a příběh

Vintage je podobný retro stylu, ale retro se vztahuje na období minulého století (60.-70. léta). Pro styl vintage jsou typické neutrální barvy a zemité (hnědá, terakota, zelená) tóny, často je na nich vidět čas (jsou tak trochu opotřebované) a připomínají tak schabby styl. Vintage předměty s přibývajícími lety nabývají na kvalitě. Hledat můžete i ve starožitnictvích a antikvariátech, ale také třeba na starých půdách. Předměty s historií a příběhem jsou určitě důležitou součástí těchto interiérů.

Foto: Pinterest

Unikátní interiér

Při zařizování je třeba dbát na individuální podobu místností. Vintage bydlení poznáte podle zajímavých kousků a osobitosti.

Sází na přírodní materiály, které nutně nemusí být dokonalé, naopak patina dodává jedinečnost. Opotřebovanost vytváří dojem dávných let.

Vintage styl není minimalistický, v místnostech najdeme různý nábytek. Nemá ostré hrany, je podobný venkovskému stylu. Od čalouněných sedacích souprav (často z kůže), elegantních stolků, až po komody, kredence, vše tak trochu připomíná staré časy.

Podlaha bývá s kamennou dlažbou, masivním dřevem. Z masivu jsou vyrobeny i skříně.

Foto: Pinterest/thisoldhouse.com

Doplňky ve vintage stylu

Tento styl představuje klasiku, chybí tu výrazné barvy a není tak agresivní. Z doplňků se objevují i různé zdroje světla – stojací i stolní lampy.

Neměly by chybět záclony, závěsy a další textilní předměty jako koberce, ubrusy, polštáře, deky. Vše v duchu pohodlí a harmonie.

Foto: Pinterest/skicountryantiques.com

Originál je všude, kam se podíváte. Každá místnost je proto jiná, sladěná a osobitá. Neměla by jí chybět stylovost a účelnost v těsném doprovodu pohodlí.

Při zařizování hlídáme, aby byla místnost vybavena předměty v určitém období. Místnosti by určitě neměly být jen hromadou starých věcí. Měly by ladit a vytvářet dohromady útulnou atmosféru.

Pošlete článek dál:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *