Připravte se na svátky jara. Užijte si Velikonoce plné barev

Ještě to bude trvat několik dnů, než se dočkáme Velikonoc. Ty letošní se ohlásí začátkem dubna. Jarní svátky představují po táhlé šedivé zimě barevnou vzpruhu. Připravte se na ně už teď a ozdobte si domov jarními dekoracemi, které připomenou Velikonoce.

Velikonoce patří mezi pohyblivé svátky, každý rok nastávají trochu jindy. Letos bude Velký pátek 7. dubna, Velikonoční pondělí pak vychází na 10. dubna. Tyto svátky máme spojeny se svátky jara a tedy plné barev, které se objevují po zimě. Užívat si jich můžeme už teď. Jak na to? Inspirujte se našimi tipy.

Foto: Pixabay

Vysejte řeřichu nebo osení

Zelená barva je pro Velikonoce typická. Proto můžeme spojit příjemné s užitečným a vysít si bylinky. Ideální je řeřicha, na kterou stačí obyčejná vata, hodí se ale i nakličovací mistička. Řeřicha je krásně zelená zhruba po 8 dnech, pak ji můžeme ostříhat třeba na chleba s tvarohem nebo do polévky.

Další možností zelené barvy v bytě je osení (ječmen, pšenice), které je pro jarní svátky také typické. Na to, aby dělalo parádu o Velikonocích, je ho třeba vysít 10–14 dní předem. Mimochodem, kočky ho zbožňují.

Pořiďte si narcisy, hyacinty, modřence v květináči

Narcisy, hyacinty, modřence, krokusy a petrklíče jsou velmi oblíbené cibuloviny. O péči o petrklíče jsme psali. Ostatní cibuloviny nám většinou dělají radost o trochu déle. Každopádně přílišné teplo rostliny rády nemají.

Krásné aranžmá vytvoříte i dalšími jarními květinami, jako jsou macešky, sedmikrásky, ale i prostřednictvím zapletených větviček, do kterých můžete umístit i mech ze zahrádky, do něj kytky s cibulkami. Jako zajímavý květináček poslouží i polovina skořápky od vajíček.

Foto: Pixabay

Nastříhejte větvičky stromů

Přineste si domů nastříhané větvičky ze stromů a keřů. Postupně se obalí lístky a možná i rozkvetou. Rozkvetlé větvičky jsou další vzpruhou po šedivém období a krásnou jarní ozdobou. A co si pořídit? Můžete si přinést domů větvičky jabloně, třešně, břízy, nádherné jsou i větvičky zlatého deště (zlatice).

Pošlete článek dál:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *