Jak se staví sen v norské podobě má druhou sérii

Eventyrlig Oppusssing neboli česky Norské domy snů je obdobou našeho pořadu „Jak se staví sen“. Nejúspěšnější severský lifestylový pořad se vrací na obrazovky Prima ZOOM, opět se sympatickým designérem Halvorem Bakke v čele party lehce obměněných designérů a řemeslníků. Designově zajímavé i praktické proměny druhého bydlení – navíc na pozadí fascinující severské přírody dostaly v druhé sérii i několik dílů navíc.

Prima ZOOM pokračuje ve stavění snů ve stylu norských chat:

Od 9. 8. ve 20.55 – Norské domy snů II

Norské domy snů II (8 dílů každou neděli večer a reprízy ve středu od 16.45)

Foto: TV Prima Zoom

Přichází druhá série norské verze pořadu Jak se staví sen à la chata, která je ve Skandinávii nesmírně populární. Norský originální název seriálu – Eventyrlig Oppusssing – se dá přeložit jako dobrodružné zlepšení domova. Tak se vydejte do severské divočiny a poznejte nejen tamní krásu přírody, ale i zajímavé tipy, jak vylepšit třeba i vaši chalupu.

Norské domy snů se staly jedním z nejsledovanějších pořadů v Norsku, navíc s každou další novou sérií sledovanost vždy ještě rostla. Tento typ pořadů o proměnách bydlení boduje rovněž u českých diváků.

V nejúspěšnějším norském lifestylového pořadu se na vlastní oči přesvědčíte, že mít dům znamená mít hrad. Aspoň pokud jde o majitele norských domů snů. Sympatický tým designérů a řemeslníků se s láskyplnou péčí pouští do přestavby starých barabizen na domy, které jsou nejen krásné, ale i důmyslně funkční. A k tomu přidává hřejivou lásku z vlastního srdce. Sledujte další fascinující rekonstrukce na pozadí divoké severské přírody v atmosféře tradičního venkovského života.

Halvor Bakke (nar. 1970) je norskou televizní osobností a expertem na interiérový design. Svou profesní kariéru zahájil jako stevard. Pracoval pro různé společnosti, například i jako redaktor v časopise. Založil a provozuje vlastní designérskou firmu a od roku 2004 vystupuje v různých televizních pořadech. Jeden z nich má v překladu opravdu zajímavý název „Norská nejošklivější místnost“. Halvor vyrostl ve venkovské oblasti na jihu Norska. Pochází z evangelické luteránské komunity, proto se těžko vyrovnával se svou homosexualitou. Ale rodiče stáli při něm. V letech 2006–2016 měl za manžela Ricarda Fagerströma. Nyní žije na malé farmě poblíž usedlosti, kde se narodil, asi 100 km od Osla.

Zdroj: TZ Prima ZOOM

Pošlete článek dál:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *