HausMagick – kniha pro ty, kteří při zařizování bytu chtějí čarovat

Kniha trochu mate svým podtitulem. Místo poklidného vytváření hygge bydlení doslova pomáhá čarovat pomocí různých pomocníků. I tak se dá vytvářet bydlení.

Kniha je rozdělena do několika kapitol, z nichž na začátku je představena samotná autorka knihy, Erica Feldmannová a její firma HausWitch, stejně jako pojem domácí magie. V Základech čarování řeší význam energií a jejich vyrovnávání, fáze měsíce, vypráví o léčbě krystaly, nabíjení předmětů, astrologii, tarotu a bylinkářství. Pak následuje šest hlavních kapitol: Plnění přání, Očišťování, Ochrana, Pohodlí, Harmonie, Rovnováha.

Získáte v nich třeba rady, jak se zbavovat nepotřebných věcí. Od vykuřování, přes energetickou očistu, až po přírodní čištění. Autorka vás navede na uzemňující meditace a ovládání místnosti. Dozvíte se, jak a čím chránit vaše obydlí. Jak může v tomto ohledu prospět sůl, ametyst nebo černý turmalín.

„Váš domov by měl být vaší svatyní, místem, kde se cítíte nejsvobodněji a kde můžete být nejvíce sami sebou.“

str. 170

V závěru knihy najdete také doporučenou četbu, informace o autorce a rejstřík.

Kniha byla vytištěna na kvalitním papíře a je plná příjemných ilustračních fotografií.

Erica Feldmannová je zakladatelkou firmy HausWitch, která se zabývá uzdravováním interiérů. Rodačka z Chicaga se v Salemu zabývala čarodějnictvím v rámci genderových a kulturních studií na Simmons College. Kromě Feldmannové se na knize podíleli další spoluautoři, jejichž přehled autorka uvádí na konci knihy, včetně jejich zaměření. Vedle těch, kteří pracují s energiemi, je to třeba i geoložka, zahradnice a léčitelka.

HausMagick vás naučí čarovat s domácností – nejen čistit prostory různými vonnými esencemi, ale také připravovat samotné bylinné recepty. Získáte inspirace na vytváření předmětů a jejich ladění v interiéru. Naučíte se i základy onoho kouzlení v podobě tarotu, ale také se seznámíte s domácími kouzly, které se předávají po generace. Jakmile zjistíte, o čem kniha skutečně vypráví navede vás to na úplně jinou cestu a nejspíš si titul získá i trochu jinou čtenářskou obec.

Jota, 2020. Hausmagick. Transform Your Space with Witchcraft, 256 str.

Pošlete článek dál:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *