Zkuste to doma sami – dárky. Nejen na Vánoce

Taky jste se lekli pohledem do kalendáře, že ty svátky jsou blíž, než by se vám zamlouvalo? Sehnat dárky není vždy snadné. Letos si můžete vzít na pomoc skvělý titul Zkuste to doma sami – dárky, a vyrobit krásný a od srdce darovaný dárek. Takové jsou nejlepší.

Narozeniny, svatby, ale i Vánoce, jsou příležitosti, kdy se dárky hodí. A když chcete darovat něco jedinečného, můžete se pustit do vlastní výroby. Můžete vyšívat i připravit něco dobrého v kuchyni, jedlé dárky totiž nikdy nezklamou. Vyrobíte dárek pro děti i dospělé. Potřebujete jen trochu inspirace a pomoci.

A právě to všechno nabízí skvělá kniha z produkce smarticular.net, kterou letos vydalo Nakladatelství KAZDA. Titul Zkuste to doma sami – dárky je skvělým průvodcem, který vás nenechá ve štychu a pomůže s výběrem vhodného dárku i s jeho realizací. Co všechno v něm najdete?

Už v úvodu se dozvíte, co vše je možné vyrobit a co tato knížečka nabízí. A že toho je na necelých 200 stránkách dost. Protože budete mít možnost se pustit i do kosmetických a aromaterapeutických dárků, potřebujete vědět, co komu může působit problémy a jednalo by se tak o nevhodný dárek. Podobných rad tu je ale více.

Dále najdete kapitoly Z kuchyně, Z přírody, Pro radost i užitek, Ruční práce, Krása & pohoda, Sladké mámení, Pro děti, čeká i na vás zajímavé balení dárků a na závěr podrobný rejstřík použitých surovin a věcí.

Kniha ukrývá přes 100 praktických nápadů na vlastnoručně vyrobené dárky. Už teď můžete darovat třeba lahodné brownies, se kterými bude předvánoční shon mnohem snesitelnější. Můžete připravit dárky ze semínek, bomby, nebo darovat semínka v krásné obálce. Z voňavých dárků můžete vyrobit vonné tyčinky, vykuřovadla, pytlíčky s voňavou levandulí zase připomenou krásné léto. Výborným dárkem je také třeba koupelová sůl, nebo kokosový deodorant. A těch nápadů je v knize přes zmíněných 100. Jeden lepší než druhý. Bude se vám z té spousty nápadů těžko vybírat a snadno připravovat, protože návody jsou velmi dobře popsány. Na výrobu těchto dárků si mohou troufnout i ti, kteří nejsou právě dvakrát zruční.

Nakladatel: Kazda, 2022, originál: Selber machen statt kaufen – Geschenke: Über 100 Anleitungen und Ideen für selbst gemachte Geschenke von Herzen, 2021, překlad: Markéta Kliková, 194 str.

Pošlete článek dál:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *