Zamilujte si svůj domov – skvělá kniha pro mladé ženy

Začínáte si vytvářet vlastní domov? Chcete to vzít pěkně důkladně, abyste si vytvořili hřejivou atmosféru a dodali domovu ten pravý význam.

Nastavte si vlastní řád a zastavte chaos

Autorky, Michaela Kramolišová a Markéta Popovičová nabádají jít cestou zvyku. Když si vše naplánujete a zavedete denní rutinu, pak se budete cítit spokojeně. Tato rutina má vycházet z vašich zájmů a potřeb. Rutiny vás pak zbaví stresu a chaosu.

Je potřeba si rozmyslet co chceme, kolik toho chceme a současně, kolik toho zvládneme. Pokud toho na sebe nabereme víc, než je v našich silách, nebudeme schopni vést domácnost tak, jak bychom si představovali. Podle autorek pomůže zavedení systému i vedení seznamů a další pomocníci, a to v jakékoliv podobě. Také radí s tím, jak by tyto dokumenty měly být vedeny.

Autorky se rozhodly jít cestou mindfulness, což představuje zlepšení stavu emocí a omezení stresu. Když si nastavíme naše zvyky na svá přání a potřeby, výsledkem bude skutečný domov v tom pravém smyslu.

Inspirace a podpora

Kniha nabízí množství inspirace, i když především pro ty, kteří se příliš neorientují v této oblasti. Co je určitě potřeba přičíst autorkám k dobru, jsou vlastní zkušenosti, které předávají velmi příjemnou formou.

Vyprávějí o tom, jak se minimalizovat a zároveň nic nepřehánět. V knize najdete nejen rady k úklidu, ale i k domu, jak se stát skvělou hostitelkou, jak si užívat stolování a spoustu dalších inspirací.

Titul pro mladé ženy, které zakládají vlastní domácnost

V dnešní době je velmi těžké přijít s něčím převratným. Knih na téma úklidu a zařizování je několik. Možná ale nic převratného nepotřebujeme. Když nebudete mít přílišná očekávání, udělá vám tahle knížka radost. Pomůže utřídit si myšlenky, získat základní přehled o tom, co potřebujete, co chcete. Možná je velmi vhodná pro někoho, kdo si právě zařizuje svůj první domov. Kniha nabízí spoustu krásných velkých fotografií, ze kterých dýchá pohoda.

Autorky jsou sestry, které již několik let provozují společný blog mamami.cz/, na kterém radí s domácností prostřednictvím článků, kromě toho provozují kurzy na toto téma a píší knihy.

Zamilujte si svůj domov je čtivá a líbivá kniha, sepsaná s láskou. Styl psaní je velmi příjemný a milý, zkrátka pohodový, přesně takový, jak by měla být vedena domácnost. Titul v roce 2019 vydala Grada.

Pošlete článek dál:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *