Káva nemusí být jen tradiční. Vychutnejte si ji vánočně: s kořením i pomerančem

Vánoční káva? Tak i tu si můžete dopřát. Nemusí se vždy jednat jen o svařák, i milovníci kávy si mohou dopřát tu svou kávovou lahodu. Zjistěte, jak si ji pozměnit a vykouzlit z ní dobrotu s typickou vánoční atmosférou.

Káva se skořicí

Skořice je typickou vůní vánoc. Sladké a zároveň ostré koření dodá vaší kávě nasládlost, aniž byste sladili. Pokud si připravujete tureckou kávu, do umleté kávy přidejte před zalitím špetku skořice, aby se chuť hezky vylouhovala. Když si chystáte espresso, dejte lžičku koření do hrnku, a pak ji zalijte kávou. Do hrnku můžete také přidat svitek skořice.

Perníčková káva

Vánoční káva musí být z perníčků. Že je to nesmysl? Ani ne. Takovou si skutečně můžete připravit. Potřebujete na to jen espreso, lžičku perníkového koření, případně mléko a javorový sirup dle chuti. Perníkové koření může být přesně v té podobě, kterou používáte do perníčků, jinak smíchejte jednu a půl lžičky skořice, lžičku mletého hřebíčku, 1 lžičku badyánu, 1 lžičku zázvoru a 1 lžičku nového koření.

Koření nasypte do jemného sítka a přelijte espresem.

Káva s kardamomem

Koření k Vánocům patří. Další zajímavou a netradiční kuchtí v kávě je kardamom. Ačkoliv se vlastně nejedná o nic neobvyklého, protože do pravé turecké kávy se přidává kardamom. Dejte špetku kardamomu do hrnku s kávou, nebo lžičku kardamomu zalijte espressem.

Foto: Pixabay

Káva s pomerančem

Další vánoční vůní je ta pomerančová. Sežeňte si chemicky neošetřený pomeranč a do hrnku nastrouhejte oranžovou kůru. Hezky ji doplňuje nastrouhaný muškátový oříšek.

Káva s vaječným likérem

Vaječný likér možná připravujete pravidelně na Vánoce doma, a tak se jako skvělá varianta hodí tyto dvě lahodné záležitosti zkombinovat. Připravte si výtečnou alžírskou kávu tak, že do hrnku nalijete panáka vaječného likéru , a pak po stěně hrnku přilijte filtrovanou kávu. Vršek ozdobte porcí šlehačky.

Pošlete článek dál:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *