Originální výrobky z přírodnin a odpadu dají věcem druhou šanci

Ukázka z knihy Originální výrobky z přírodnin a odpadu

Je vám líto vyhazovat věci, které už dosloužily? Lucie Dvořáková-Liberdová je přesvědčena o tom, že řada věcí si druhou šanci zaslouží. Ve své nové knize Originální výrobky z přírodnin a odpadu poskytuje inspiraci, jak na to.

Ať už se jedná o staré holínky, poničená kuchyňská prkénka, ale také o plastové lahve, prázdné konzervy, ale o spoustu dalších předmětů. Nemusíte je vyhazovat, se zapojením fantazie se dají znovu využít. Stačí se trochu zasnít, případně se podívat do knihy Originální výrobky z přírodnin a odpadu a hned se budou nápady linout.

V knize Lucie Dvořákové-Liberdové najdeme postupy na výrobu nejrůznějších dekorací, které mohou posloužit pro ozdobu vlastní domácnosti i jako dárek. Popisy jsou doplněny doprovodnými fotografiemi, takže o výsledek se bát nemusíte. Jak autorka uvádí v předmluvě, žádný nápad není špatný, s trochou snahy a pomocí nejrůznějšího nářadí, se podaří. O to větší radost pak člověk má. Jestliže si někdo myslí, že z ošklivých odpadů nejde vytvořit nic krásného, evidentně se mýlí.

K výrobě potřebujete různá nářadí, jako jsou nůžky na drát, pilku, tavící pistoli, ale také třeba razničku na papír a samozřejmě nejrůznější barvy, štětce, drátky, ale třeba i starý klíč. Zjistíte, že řada věcí skutečně nemusí do koše a najdete pro ně nové uplatnění. Využije se také přírodní matriál – mech, šnečí ulity, tráva, šišky, větve a spousta dalších krás.

V knize najdete inspirace pro každé roční období a nejrůznější příležitosti. Vytvoříte si nejen dekoraci na Vánoce, ale také letní dekorace. Nápadům se meze nekladou. Radost je o to větší, když se dají využít věci, které jsou zdánlivě neupotřebitelné.

Lucie Dvořáková-Liberdová je autorkou 15 úspěšných knih (například Ze starého nové, Domov plný nápadů, Originální dekorace), na dvou se spolupodílela. Objevuje se v různých hobby pořadech. Další tipy můžete najít i na autorčiných stránkách.

Knihu Lucie Dvořákové-Liberdové Originální výrobky z přírodnin a odpadu vydal CPress, ve společnosti Albatros Media v roce 2020.

Pošlete článek dál:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *